Rahşan Ecevit'in ölümü KKTC'de de üzüntü yarattı - Son Dakika

Rahşan Ecevit'in ölümü KKTC'de de üzüntü yarattı

3 ay önce

Merhum Başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi, DSP'nin kurucusu Rahşan Ecevit'in ölüm haberi, yavruvatan KKTC'de büyük üzüntü yarattı. Vefatla ilgili KKTC Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve Enerji Bakanı taziye mesajı yayınladı.

Eski başbakanlardan merhum Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit'in hayatını kaybetmesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde de (KKTC) büyük üzüntüye neden oldu. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Rahşan Ecevit'in ölümüyle ilgili taziye mesajları yayınladı.

CUMHURBAŞKANI AKINCI: ÜZÜNTÜYLE ÖĞRENMİŞ BULUNUYORUM

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Ecevit'in ölümü ile ilgili, "Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlarından rahmetli Bülent Ecevit'in hayat arkadaşı, yoldaşı Rahşan Ecevit'in vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Merhumeye Allah'tan rahmet dilerken tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum" dedi.

TATAR'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Rahşan Ecevit'in ölümü ile ilgili, "Kıbrıs Barış Harekatı'nın emrini veren Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı merhum Bülent Ecevit'in muhterem eşleri Rahşan Ecevit'in ölümünü büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Hükümetimiz, Ulusal Birlik Partisi ve şahsım adına kalbi daima Kıbrıs Türk Halkı için atan, Rahşan Ecevit'e Allah'tan rahmet, tüm ulusumuza, sevenlerine, ailesine başsağlığı diliyorum" açıklaması yaptı.

BAKAN TAÇOY: BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM

Rahşan Ecevit'in vefatıyla ilgili KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy da, "Kıbrıs Türk Barış Harekatı'nın Başbakanı, Karaoğlan rahmetli Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit'in ölümünü derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Rahşan Ecevit'e Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi.

Rahşan Ecevit'in ölümü KKTC'de de üzüntü yarattı
Son Dakika: Rahşan Ecevit hayatını kaybetti

Vefat eden Rahşan Ecevit, ölmeden önce eşi Bülent Ecevit'in yanına gömülmek istemişti

Rahşan Ecevit'in vefatı sonrası siyaset dünyasından taziye mesajları yağdı

Ünlü isimler, Rahşan Ecevit için duygu dolu taziye mesajları paylaştı
Son Dakika

Görevden alınan ABD'li komutanı yüzlerce askeri uğurladı
Ünlü iş adamı 276 kişiye virüs bulaştırdı, 5 kişi yaşamını yitirdi Bilim insanları koronavirüsün zayıf noktasını buldu