Role Hazırlanırken Psikoloğa Gittik - Son Dakika

Role Hazırlanırken Psikoloğa Gittik

15.01.2014 20:03
Role Hazırlanırken Psikoloğa Gittik, System.String[]

'Kusursuzlar' filminin başrol oyuncuları Esra Bezen Bilgin ve İpek Türktan Kaynak, filmle ilgili konuştu.

Yönetmenliğini Ramin Matin'in yaptığı, senaryosunu Emine Yıldırım'ın yazdığı 'Kusursuzlar'ın iki oyuncusu İpek Türktan Kaynak ve Esra Bezen Bilgin, Harper's Bazaar dergisinden Cansu Canayak'a konuştu. Yaz tatilinde dinlenmek için Çeşme'ye giden 'Yasemin' ve 'Lale' adlı iki kız kardeşin birbirleriyle hesaplaşmasını konu alan 'Kusursuzlar'; 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Film Ödülü'nü 'Cennetten Kovulmak' adlı yapımla paylaşmıştı. 'Kusursuzlar'ın yönetmeni Ramin Matin aynı festivalden ayrıca 'En İyi Yönetmen Ödülü'nü de aldı.

ÇOK ÇALIŞTIK

Esra Bezen Bilgin ve İpek Türktan Kaynak, rolleri için çok yoğun ve sahici bir hazırlık süreci geçirdiklerini söylüyor. Öyle ki, canlandırdıkları 'Yasemin' ve 'Lale' karakterleri olarak bir süre psikoloğa gitmişler. Bilgin, o dönem yaşadıklarını şöyle özetliyor: "Yönetmenimiz Ramin; İpek ve benden, karakterlerimizin geçmişini yazmamızı istedi. İkimiz de Ramin'le ayrı ayrı konuştuk. Ardından bizi psikolog Emir Erünsal ile

tanıştırdı. Bize, karakterlerimizin psikolojilerini anlattı. Birbirimizden habersiz, 'Yasemin' ve 'Lale' olarak seanslara gittik."

KARDEŞLİK BAĞIMIZ GÜÇLÜ

İpek Türktan Kaynak'ın bir ablası, Esra Bezen Bilgin'in ise bir erkek kardeşi var. İkisinin de bağları kuvvetli, kardeşlik ilişkisine yükledikleri anlam büyük. Senaryoyla güçlü bir bağ kuran ikiliden Bilgin, setten ona kalan bir anıyı şöyle anlatıyor: "Çekimdeyken birden yağmur yağmaya başladı ve ara vermek zorunda kaldık. Hiç konuşmadan, tek kişilik yatağa uzanıp uyuduk. Çok ilginç bir andı."

Sabah : http://www.sabah.com.tr

- Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Magazin Role Hazırlanırken Psikoloğa Gittik - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüs salgınını yok sayan Türkmenistan hükümeti, zatürre teşhisi koymayı bile yasakladı Son Dakika! Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 9 bin 583 kişiye adli ya da idari işlem yapıldı Aracını satmakta anlaştığı kişinin "Parayı EFT ile gönderiyorum" sözüne inanınca dolandırıldı FETÖ'cü Enes Kanter ile fotoğraf çektiren İsrail'in Birleşmiş Milletler temsilcisine tepki yağdı Putin, Ermenistan'ı üzecek gerçeği bir kez daha dile getirdi: Dağlık Karabağ, Azerbaycan'ın ayrılmaz bir parçası Bakan yardımcısı için açıldığı iddia edilen restoranda kız isteme merasimi yapılmış Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu: Alaattin Çakıcı devlet adamıdır, ağabeyim hastadır Kadirli Devlet Hastanesi'nde görev yapan 50 sağlık çalışanının korona testi pozitif çıktı