Rosetti, Tff'deki Görevinden Ayrıldı - Son Dakika

Rosetti, Tff'deki Görevinden Ayrıldı

06.08.2018 20:25
Rosetti, Tff'deki Görevinden Ayrıldı, System.String[]

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Danışmanı Roberto Rosetti, görevinden ayrıldı.

TFF'den yapılan açıklamada, Rosetti'nin, Pierluigi Collina'nın yerine  UEFA Hakem Komitesi Başkanlığı'na getirilmesi nedeniyle 2 yıldan bu yana  sürdürdüğü MHK Danışmanlığı görevinden ayrıldığı ifade edildi.
Aynı zamanda FIFA Video Yardımcı Hakem (VAR) Direktörü de olan  Rosetti'nin, dün TFF'nin Riva'daki tesislerinde MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, kurul üyeleri ve Süper Lig hakemlerine, Dünya Kupası final müsabakalarındaki VAR  uygulamalarına yönelik sunum ile veda ettiği kaydedildi.
TFF'nin internet sitesinde açıklamalarına yer verilen eski İtalyan  hakem, TFF ve MHK ile mükemmel bir iş birliği içinde çalıştığını, görevinden iyi  ilişkiler içinde ayrıldığını belirtti.
Türk hakemleri takip etmeye devam edeceğini aktaran Rosetti, Yusuf  Namoğlu ile sürekli görüşerek gelişmelerle ilgili bilgi alacağını vurguladı. Riva'daki VAR Merkezi'ni de ziyaret eden Roberto Rosetti, buranın gördükleri  arasında en iyisi olduğunu belirterek hakemlere başarılar diledi.
MHK Başkanı Yusuf Namoğlu da, 2 yıl birlikte çalışmış olmaktan  memnuniyet duydukları Rosetti'nin bilgi ve deneyimlerinden en yüksek faydada  yararlanıldığını kaydetti.
Roberto Rosetti'nin futbol oyun kurallarının uygulanması ve özellikle  VAR sisteminin Türkiye'deki gelişimine çok önemli hizmetleri olduğunu vurgulayan  Namoğlu, "Rosetti'yi her zaman kendimizden biri gibi gördük. Birlikte  çalıştığımız insanın dünya ve Avrupa futbolunda böylesi önemli bir görevi  üstlenmesi bizleri de gururlandırmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem  Kurulu ve hakemlerimiz adına kendisine başarılar diliyoruz." ifadelerini  kullandı.
Rosetti, Tff'deki Görevinden Ayrıldı

Kaynak: Skorer

Son Dakika Spor Rosetti, Tff'deki Görevinden Ayrıldı - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Skandallarla gündemden düşmeyen Miley Cyrus: Bizi uzaylılar kovaladı Gaziantep Teknik Direktörü Marius Sumudica, Etik Kurulu'na sevk edildi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İBB'nin söktüğü dikey bahçelere talip oldu Denizde boğulma tehlikesi geçiren kızını kurtaran kahraman baba, kendi canından oldu Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen doktor hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu