Rosetti, Tff'deki Görevinden Ayrıldı - Son Dakika

Rosetti, Tff'deki Görevinden Ayrıldı

06.08.2018 20:25
Rosetti, Tff'deki Görevinden Ayrıldı, System.String[]

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Danışmanı Roberto Rosetti, görevinden ayrıldı.

TFF'den yapılan açıklamada, Rosetti'nin, Pierluigi Collina'nın yerine  UEFA Hakem Komitesi Başkanlığı'na getirilmesi nedeniyle 2 yıldan bu yana  sürdürdüğü MHK Danışmanlığı görevinden ayrıldığı ifade edildi.
Aynı zamanda FIFA Video Yardımcı Hakem (VAR) Direktörü de olan  Rosetti'nin, dün TFF'nin Riva'daki tesislerinde MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, kurul üyeleri ve Süper Lig hakemlerine, Dünya Kupası final müsabakalarındaki VAR  uygulamalarına yönelik sunum ile veda ettiği kaydedildi.
TFF'nin internet sitesinde açıklamalarına yer verilen eski İtalyan  hakem, TFF ve MHK ile mükemmel bir iş birliği içinde çalıştığını, görevinden iyi  ilişkiler içinde ayrıldığını belirtti.
Türk hakemleri takip etmeye devam edeceğini aktaran Rosetti, Yusuf  Namoğlu ile sürekli görüşerek gelişmelerle ilgili bilgi alacağını vurguladı. Riva'daki VAR Merkezi'ni de ziyaret eden Roberto Rosetti, buranın gördükleri  arasında en iyisi olduğunu belirterek hakemlere başarılar diledi.
MHK Başkanı Yusuf Namoğlu da, 2 yıl birlikte çalışmış olmaktan  memnuniyet duydukları Rosetti'nin bilgi ve deneyimlerinden en yüksek faydada  yararlanıldığını kaydetti.
Roberto Rosetti'nin futbol oyun kurallarının uygulanması ve özellikle  VAR sisteminin Türkiye'deki gelişimine çok önemli hizmetleri olduğunu vurgulayan  Namoğlu, "Rosetti'yi her zaman kendimizden biri gibi gördük. Birlikte  çalıştığımız insanın dünya ve Avrupa futbolunda böylesi önemli bir görevi  üstlenmesi bizleri de gururlandırmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem  Kurulu ve hakemlerimiz adına kendisine başarılar diliyoruz." ifadelerini  kullandı.
Rosetti, Tff'deki Görevinden Ayrıldı

Kaynak: Skorer

Son Dakika Spor Rosetti, Tff'deki Görevinden Ayrıldı - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayı seçildi Kardeşinin paletlerini yaktığı ağabey isyan etti: Evini dükkanını yakacağım, cinayet işleyeceğim Arjantinli efsane futbolcu Maradona son yolculuğuna uğurlandı Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı! Oranlar değişti Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı