Son Dakika Haberleri: Rus Ajan Krizinde Almanya ve Fransa'nın 4'er Diplomatı Sınır Dışı Etmesi Trump'ı Kızdırdı

Rus Ajan Krizinde Almanya ve Fransa'nın 4'er Diplomatı Sınır Dışı Etmesi Trump'ı Kızdırdı

10 ay önce

Rus ajan ve kızının zehirlenmesi sonrası kıtalararası kriz sürüyor. ABD'nin 60 Rus diplomatı sınır dışı etme kararının ardından Almanya ve Fransa'nın sadece 4'er diplomatı sınır dışı etmesi Trump'ı kızdırdı.

İngiltere ile Rusya arasında eski Rus casusu Sergey Skripal ile kızı Yulya'nın zehirlenmesiyle başlayan krizle ilgili olarak ilginç bir iddia ortaya atıldı. The Washington Post'ta yer alan habere göre, ABD Başkanı Donald Trump zehirlenme olayıyla başlayan krizde Almanya ve Fransa'nın sadece 4'er Rus diplomatı sınır dışı etmesine öfkelendi.

ABD 60 RUS DİPLOMATI SINIR DIŞI ETME KARARI ALMIŞTI

Trump'ın ekibine Rus diplomatları sınır dışı etmek konusunda 'öncülük' etmek istemediği söylendi. Ancak ABD'nin 60 Rus diplomatı sınır dışı etme kararının ardından Almanya ve Fransa'nın sadece 4'er Rus diplomatla ilgili karar almasının ABD Başkanı'nı sinirlendirdiği iddia edildi.

TRUMP, AB'NİN SINIR DIŞI RAKAMLARINI UMURSAMADI

Haberde, Trump'ın danışmanlarının Trump'a Avrupa Birliği'nin toplam sınır dışı rakamının ABD ile yakın olduğunu söylediği ancak Trump'ın toplam rakamı umursamadığı bilgisine yer verildi.

ESKİ RUS CASUS VE KIZI İNGİLTERE'DE SİNİR GAZI İLE ZEHİRLENMİŞTİ

Eski Rus casusu Sergey Skripal ve kızı, İngiltere'nin Salisbury kentinde bir AVM'deki bir bankta bilinçsiz halde yatarken bulunmuş, İngiliz makamları ikilinin askeri sinir gazı kullanılarak zehirlendiğini açıklamıştı. Londra yönetimi olayla ilgili Rusya'yı suçlamış ve bir dizi yaptırım kararı almıştı.

25'TEN FAZLA ÜLKEDEN 150 RUS DİPLOMAT İÇİN SINIR DIŞI KARARI

Olayın ardından İngiltere 23 Rus diplomatı sınır dışı ederken, 25'ten fazla ülke yaklaşık 150 Rus diplomat için sınır dışı kararı almıştı.
Türkiye'de İlk Yüz Nakli Yapılan Hastayı Gören, Şaşıp Kalıyor Çankırı'da Bulunan 5 Bin Yıllık Mağara, Türkiye'nin 400 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak Rezerve Sahip

Osmanlı Partisi Genel Başkanı İbrahim Ünye, Boş Meydana Konuştu