Son Dakika Haberleri: Sakarya'daki Orman Yangını

Sakarya'daki Orman Yangını

10 gün önce

Sakarya'nın Geyve ilçesinde dün meydana gelen orman yangını kontrol altına alındı.

Sakarya'daki Orman Yangını, System.String[]
Sakarya'nın  Geyve ilçesinde dün meydana gelen orman yangını kontrol altına alındı.

İlçeye bağlı Alıplar ile  Çine mahalleleri arasındaki ormanlık alanda dün başlayan yangının soğutma çalışmalarının ardından tamamen kontrol altına alındığı bildirildi.

Sakarya'nın yanı sıra  Bolu,  Kastamonu,  Zonguldak,  Bursa ve  İstanbul'dan gelen itfaiye ekiplerinin katıldığı helikopter destekli söndürme çalışmaları gün boyu devam etti.

Kısmen yanmayan ağaç ve bitki örtüsünün tekrar alev almasıyla takviye arazözlerle yapılan müdahalelerle olumlu sonuç alındığı belirtildi.

Yangın kontrol altına alındı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi  İtfaiye Dairesi Başkanı  Ayhan Orhan Arancı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Ekiplerin sürekli teyakkuz halinde olduğunu ve yangın bölgesinde bekletildiği bilgisini veren Arancı, yarın sabah son kontrollerin yapılacağını, ardından yangının tamamen söndürüldüğüne kanaat getirileceğini ifade etti.

Ana Okulunu Öğretmenini, Çok Çekici Olduğu Gerekçesiyle İşten Attılar Bir Milyon Liralık Soruya Ulaştı, Çekini Alıp Yarışmadan Ayrıldı
Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'de Tutuklu Bulunan Sinan Narin ve Eyüp Yıldırım'ı Ziyaret Etti