HES kodu olmadığı için bilet verilmeyen sarhoş vatandaş çalışanların boğazına saldırdı! O anlar kamerada - Son Dakika

HES kodu olmadığı için bilet verilmeyen sarhoş vatandaş çalışanların boğazına saldırdı! O anlar kamerada

05.12.2020 10:46

Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne gelip bilet almak isteyen alkollü vatandaş istenilen HES kodunu gösteremedi. HES kodu olmadan bilet verilemeyeceğinin söylenmesi üzerine sinirlenen adam, cebindeki bıçağı çıkararak çalışanların boğazına saldırdı. Olay anı anbean kameraya yansıdı.

2 Aralık saat 15.15 civarında Kırklareli'ne gitmek üzere bilet almak için bir Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminal'inde bulunan bir firmanın bilet satış noktasına geldi. Ancak yolculuk yapmak isteyen şahsa, alkollü olduğu ve HES kodunu göstermediği için bilet verilmedi.

"BANA BİLET VERMİYOR"

Olaya sinirlenen M.B., ilk önce otogarda görev yapan zabıta ekibine "Bana bilet vermiyor" diye şikayette bulundu. Daha sonra zabıta ekibiyle yine bilet satış noktasına dönen M.B., bir daha bilet isteyince otobüs firmasının İl Müdürü Hüseyin Guntan, şahsın HES kodu gösteremediği ve alkollü olduğu sebebiyle bilet verilmeyeceği konusunda zabıta ekibine bilgi verdi.

BOĞAZINA SALDIRDI

Bu sırada M.B., daha önce cebinde bulundurduğu kesici aletini çıkartarak Hüseyin Guntan'ın boğazına doğru saldırdı. Anlık gelişen olayda kendini kurtarmak için geri atlayan Hüseyin Guntan, saldırıdan bir yara almadı.

Daha sonra Hüseyin Guntan'ın şikayette bulunması üzerine olay yerine gelen polis ekibi, şüpheli M.B.'yi gözaltına alarak önce alkol testi için hastaneye kaldırıldı ve ardından karakola götürerek gerekli ifadeyi aldıktan sonra denetim altında serbest bırakıldı.

"HAKARET VE KÜFÜRLER ETTİ"

Söz konusu yaşanan olayın güvenlik kamerası görüntüsü ortaya çıkınca olay hakkında ilk kez konuşan çalışanlar, yaşadıklarını anlattı.

Firmanın bilet satış biriminde çalışan Yüksel Ördün, şahsın ilk önce kendisinden gelip bilet istediğini belirtti. Ördün, "Olay şöyle gerçekleşti; yolcu Kırklareli'ne gideceğini söyledi. Yolcuyu bilgilendirdim, '16.30 da Çorlu'ya göndereyim sizi' dedim. O da kabul etti. HES kodunu istediğimde 'bilmiyorum bulamadım' dedi. Ben de HES kodu olmadan seyahat edilmediğini söyleyince beni zabıtaya şikayet etmiş. Sonra zabıtayla geldi. Durumu görevliye de anlattım. O da bana hak verdi. Yolcu bir anda hırçınlaştı, bize hakaret ve küfür etmeye başladı. Sonra sorumlu Hüseyin bey geldi, ona da durumu anlattım. Ona da hakaret etti. Sonra bıçağı Hüseyin beyin boynuna salladı. Kötü bir olay yaşadık, üzgünüz" şeklinde anlattı.

Saldırı görüntüleri ortaya çıktı

"DİREKT ÖLDÜRÜCÜ BİR HAMLE"

Saldırıya uğrayan Hüseyin Guntan olaya ilgili şöyle konuştu:

"Arkadaşımızın anlattığı gibi, yolcu otogara ilk geldiği zaman HES kodu soruyoruz. Oradan bir şey çıkınca zabıtaya, polise haber veriyoruz. Fakat bu arkadaş bizi bilet vermediğimiz için şikayet etmiş. Arkadaşımız zaten yolcunun alkollü olduğunu anlıyor, bu şekilde seyahat edemezsiniz diye uyarmış. Zabıta, 'Neden bilet vermiyorsunuz?' dedi. Ben de 'Bu şekilde bilet veriliyor mu?' diye sordum. Zabıta anlayamamıştı alkollü olduğunu, o arada bıçağı salladı. Direkt öldürücü bir hamle oldu, suçumuz da HES kodu istemek. O gün akşam emniyetteydik. İfadelerimizi verdik."

HES kodu olmadığı için bilet verilmeyen sarhoş vatandaş çalışanların boğazına saldırdı! O anlar kamerada
HES kodu olmadığı için bilet verilmeyen sarhoş vatandaş çalışanların boğazına saldırdı! O anlar kamerada
HES kodu olmadığı için bilet verilmeyen sarhoş vatandaş çalışanların boğazına saldırdı! O anlar kamerada

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa HES kodu olmadığı için bilet verilmeyen sarhoş vatandaş çalışanların boğazına saldırdı! O anlar kamerada - Son Dakika


YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Adı Galatasaray'la anılan İrfan Can Kahveci, Fatih Terim'i takibe aldı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! İşte 8 adımda koronavirüs aşısıyla ilgili tüm merak edilenler Pentagon'dan Trump'a son dakika golü! Veda töreni yapılmayacak Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu