Samsun Büyükşehir Belediyesi karla mücadele mesaisini sürdürüyor - Son Dakika

Samsun Büyükşehir Belediyesi karla mücadele mesaisini sürdürüyor

16.02.2021 14:53
Samsun Büyükşehir Belediyesi karla mücadele mesaisini sürdürüyor, System.String[]

Samsun Büyükşehir Belediyesi, yoğun kar yağışı nedeniyle 17 ilçede kapanan 263 mahallenin yolunun açılması için çalışma başlattı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, yoğun kar yağışı nedeniyle 17 ilçede kapanan 263 mahallenin yolunun açılması için çalışma başlattı.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden yapılan açıklamada, kent genelinde özellikle yüksek kesimler ile kırsal bölgelerde etkili olan kar yağışı sonrasında 17 ilçede 263 mahallenin yolu kapandığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, yolların açılması için 178 araç ve 308 personel ile çift vardiyalı olarak kar yağışının olumsuz etkilerini en aza indirmek ve yolların trafiğe açılmasın için mücadele ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, mahalle yollarını ulaşıma açma çalışmalarının geceden itibaren devam ettiği aktardı.

Ekiplerin dün gece itibarıyla kentin orta ve yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı sonrası kapanan yollara ivedilikle müdahale ettiğine işaret eden Demir, "263 mahallemizde yol açma çalışmalarımız hassasiyetle devam etmektedir. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına ilçe belediyelerimiz ile koordineli şekilde çalışmalarımız sürüyor. Her ilçemizde oluşturduğumuz ayrı ekiplerimizle eşgüdümlü olarak hareket ediyoruz. Gece gündüz demeden sahadayız." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Samsun Büyükşehir Belediyesi karla mücadele mesaisini sürdürüyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge! İzinler durduruldu, istifa ve emeklilik başvuruları kabul edilmeyecek Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge! İzinler durduruldu, istifa ve emeklilik başvuruları kabul edilmeyecek Gökhan Özoğuz'un eleştirilerine Bakan Koca'dan yanıt: Suçumuz yok, sorumluluğumuz var Gökhan Özoğuz'un eleştirilerine Bakan Koca'dan yanıt: Suçumuz yok, sorumluluğumuz var Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, yeniden ekranlara döneceğinin müjdesini verdi Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, yeniden ekranlara döneceğinin müjdesini verdi Son Dakika: ABD, Karadeniz'e göndereceği savaş gemisi bildirimini geri çekti Son Dakika: ABD, Karadeniz'e göndereceği savaş gemisi bildirimini geri çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz ziyaret! Yer sofrasında iftar yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz ziyaret! Yer sofrasında iftar yaptı Merve Boluğur'dan, Merve Boluğur'dan, "Kendine analar neler doğuruyor diyor musun?" diyen takipçisine çok konuşulacak yanıt Arı kovanlarının önüne halı serdi! Nedenini öğrenenler şaştı kaldı Arı kovanlarının önüne halı serdi! Nedenini öğrenenler şaştı kaldı Vicdansız baba, çocuğunu rehin alıp damdan atmaya kalktı, küçük kızın feryadı herkesi ağlattı Vicdansız baba, çocuğunu rehin alıp damdan atmaya kalktı, küçük kızın feryadı herkesi ağlattı