Şehit Askerin Adı Camide Yaşayacak - Son Dakika

Şehit Askerin Adı Camide Yaşayacak

22.08.2015 15:29
Şehit Askerin Adı Camide Yaşayacak, System.String[]

Hakkari’de teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Kamil Temel’in adı, yapımı yeni biten bir camide yaşayacak.

Hakkari'de teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Kamil Temel'in adı, yapımı yeni biten bir camide yaşayacak.

Kaş'ın Kemer Mahallesi'nde yaşayan ve 1998 yılında Hakkari'de teröristlerce şehit düşürülen Kamil Temel'in adı, mahallesi Kemer'de yapımı tamamlanan camiye verildi. Caminin adı, Şehit Kamil Temel Kabasekizi Camii oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaş Belediyesi ve vatandaşların destekleriyle inşa edilen Kabasekizi Camii, dün törenle hizmete girdi. Açılış törenine; Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, Büyükşehir İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, Büyükşehir Daire Başkanları, Büyükşehir Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, Kaş Koordinatörü Mustafa Şalvarlı ile çok sayıda vatandaş ve muhtarlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende bir konuşma yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, birtakım güçlerin bölgede güçlü bir Türkiye görmek istemediğini belirtti.

Türkiye topraklarında ezanların susmayacağını ve camilerin her geçen gün sayısının artacağını kaydeden Menderes Türel, bunu şehitlere borçlu olduklarına dikkat çekerek, "Tek millet, tek vatan, tek devlet ve ay yıldızlı bayrağımız bu topraklar üzerinde her zaman bulunacak ve yaşayacaktır. Camimize ismini veren ve memleketimiz için canlarını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu caminin yapılmasında emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Türel'in ardından konuşan Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ise, cami yapımında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından kesilen kurdeleyle hizmete giren Şehit Kamil Temel Kabasekizi Camii'nde, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, protokol üyeleri ve vatandaşlar Cuma namazını kıldı. - ANTALYA

Şehit Askerin Adı Camide Yaşayacak
Şehit Askerin Adı Camide Yaşayacak
Şehit Askerin Adı Camide Yaşayacak
Şehit Askerin Adı Camide Yaşayacak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şehit Askerin Adı Camide Yaşayacak - Son Dakika


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret