Şehit Öğretmen İlyas Acar ailesine duygulandıran ziyaret - Son Dakika

Şehit Öğretmen İlyas Acar ailesine duygulandıran ziyaret

2 ay önce

- Şehit Öğretmen İlyas Acar ailesine duygulandıran ziyaret Şehit öğretmenler anısına işaret diliyle klip çektilerERZURUM - Erzurum'un Şenkaya ilçesinde 4 Mayıs 1992'de PKK tarafından şehit edilen İlyas Acar'ı, öğretmen ve öğrenciler 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde unutmadı.

- Şehit Öğretmen İlyas Acar ailesine duygulandıran ziyaret

Şehit öğretmenler anısına işaret diliyle klip çektiler

ERZURUM - Erzurum'un Şenkaya ilçesinde 4 Mayıs 1992'de PKK tarafından şehit edilen İlyas Acar'ı, öğretmen ve öğrenciler 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde unutmadı. Öğretmen ve öğrencilerin, Acar ailesini ziyareti sırasında duygu dolu anlar yaşandı.

Yakutiye ilçesindeki Kocatepe İlkokulu öğretmen ve öğrencileri Erzurum'un Şenkaya ilçesinde, 4 Mayıs 1992'de terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 25 yaşında ki İlyas Acar'ın eşi Sema ve erkek kardeşi Hikmet Acar'ı ziyaret etti. Okul Müdürü Zafer Telek, öğretmenler ve 5 ilkokul öğrencisi, şehit öğretmen İlyas Acar'ın kardeşi Hikmet Acar'ın Şükrüpaşa Mahallesi'ndeki evine gitti. Çiçeklerle eve giden öğrencileri şehit Acar'ın eşi Sema Acar ve kardeşi Hikmet Acar karşıladı. Öğrenciler çiçek verdikleri Sema Acar'ın elini öperek yanına oturdu.

Böyle bir ziyaretten çok mutlu olduğunu ifade eden Sema Acar, gözyaşlarını tutamadı. Eşinin öğrencilerini ve mesleğini çok sevdiğini belirten Acar, ailesinden çok zamanını okulda geçirdiğini söyledi.

İlkokul öğrencilerinin de duygulandığı ziyarette konuşan Şehit İlyas Acar'ın kardeşi Hikmet Acar ise, ağabeyinin 4 Mayıs 1992'de 5 askerle birlikte şehit edildiğini, bu ziyaretten dolayı okul müdürü, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederek çok mutlu olduğunu belirtti.

Şehit Öğretmen İlyas Acar kimdir?

Olur ilçesine bağlı Aşağı Karacasu Mahallesi'nde 1967'de dünyaya gelen İlyas Acar, Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Coğrafya Bölümü'nden mezun olduktan sonra Şenkaya Lisesi Akşar Mahallesi'ndeki okula öğretmen olarak atandı. Acar, 4 Mayıs 1992'de ilçeye dönmek için servis aracı bulamayınca kütüphane müdürü ile bölgeden geçen askeri araca bindi. Askeri araca yönelik PKK'lı teröristler tarafından pusu kuruldu. Saldırıda 5 asker, kütüphane müdürü ile coğrafya öğretmeni İlyas Acar şehit oldu. İsmi Şenkaya'da anaokuluna verilen İlyas Acar, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde anıldı.

Öte yandan Yakutiye ilçesindeki Kocatepe İlkokulu öğretmenleri 24 Kasım'da şehit öğretmenleri anmak için şarkıları işaret diliyle anlattıkları klip çekti.

Kocatepe İlkokulu Müdürü Zafer Telek, "Bu anlamlı günde 'Engel yok sloganıyla tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyoruz. Hayatı paylaşmak için engel yok" diye konuştu.

'Engel yok' sloganıyla yola çıkan öğretmenler, klibi Palandöken Dağı ve tabyalarda çekti.

Şehit Öğretmen İlyas Acar ailesine duygulandıran ziyaret

Haber Yayın Tarihi: 24.11.2019 05:35 Kaynak: İHASon Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu

Son Dakika Haberleri