Sgk Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor - Son Dakika

Sgk Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor

28.04.2015 18:35
Sgk Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor, System.String[]

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ’Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi’ kapsamında Edirne’de toplantı gerçekleştirdi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 'Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi' kapsamında Edirne'de toplantı gerçekleştirdi.

Türkiye'de, devlet için gelir kaybına, kayıt dışı çalışan işçilerin de haklarından mahrum kalmasına neden olan kayıt dışı istihdamla mücadele etmek amacıyla yenilikçi bir tutum sergileyen SGK, Eylül 2014 tarihinde hayata geçirdiği 'Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı istihdamın Teşviki Projesi'nin (KİTUP II) altıncı şehri olan Edirne'de çalışmalarına devam etti. Kayıtlı istihdamın önemi, kayıt dışı istihdamın çalışana ve ülkeye getirdiği yükler konusunda güncel gelişmeler ışığında toplumu bilgilendirmeyi amaçlayan SGK'nın üst düzey yetkilileri ve kişisel gelişim uzmanları, RYS Otel'de gerçekleştirilen toplantıda basın mensupları ve muhtarlarla bir araya geldi.

SGK Edirne İl Müdürü Hayrettin Karbuz, toplantıda yaptığı konuşmada, kayıtlı istihdamın teşvikinin artırılmasının, geniş kitlelere ulaşmasını temenni etti.

SGK AB ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Harun Hasbi, Türkiye Cumhuriyeti ve AB tarafından ortaklaşa finanse edilen 'Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi'nin teknik destek bileşeni kapsamı altındaki faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla toplantı düzenlendiklerini ifade ederek, "Bu kapsamda 25-30 kente gidebiliyoruz ve Edirne'de bulunmak bizim için ayrıca önemli. 21'inci yüzyıldaki sorunlara özellikle kamu ile devlet arasındaki sorunlara baktığımızda 18 veya 19'ncu yüzyıla göre çok farklılık gösterdiğini görüyoruz. 21'inci yüzyılda sorunların hem sayıca arttığını hem de sorunların çok karmaşık hale geldiğini, etkilediği ve etkilendiği toplulukların organizasyonlarının çok farklı olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla sorunun tek bir aktör, tek bir kurum veya sivil toplum kuruluşu tarafından çözülmesi mümkün görünmüyor. Bu kapsamda sorunun tüm taraflarının bir araya getirilmesi, görüş alışverişinde bulunulması, sorunun bir tarafı olan herkesin elini taşın altına sokması gerekiyor. Biz, bu projemizde tüm sosyal tarafların da bir şekilde projemizin bir kısmını oluşturması ve sorunun çözümünde bir fayda üretmesini amaçladık" şeklinde konuştu.

Toplantıda, AB Türkiye Delegasyonu Sosyal Politika ve İstihdam Sektör Yöneticisi Zeynep Aydemir Koyuncu da, 'Kayıtlı İstihdam ve AB Uygulamaları' konulu bir sunum gerçekleştirdi. - EDİRNE

Sgk Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor
Sgk Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor
Sgk Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor
Sgk Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor
Sgk Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor
Sgk Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sgk Kayıtlı İstihdamı Teşvik Ediyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

G.Birliği maçında kırmızı kart gören Alanyasporlu Çağdaş Atan, Beşiktaş maçında takımın başında yer alamayacak Son Dakika! Antalya Gazipaşa açıklarında 5.2 büyüklüğünde deprem Korona aşısının mucidi Prof. Dr. Uğur Şahin, 'dünyadaki en zengin Türk' oldu Gözü dönen polis, yemekten geç dönen meslektaşına silah çekti Erdoğan ile Bilal Göregen'in montaj videosunu gerçek zanneden Seren Serengil alay konusu oldu Sokağa çıkma kısıtlaması Adanalıların kebap aşkına engel olamıyor Balkona çıkan vatandaş, parkta demirlere asılı halde cansız beden buldu 73 yaşındaki kadın, komşularına 58 milyon TL miras bıraktı