Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Sosyal Güvenlik Kurumu haberleri, Sosyal Güvenlik Kurumu son dakika, son dakika Sosyal Güvenlik Kurumu

Son Dakika Sosyal Güvenlik Kurumu Haberleri

Son dakika Sosyal Güvenlik Kurumu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son sosyal güvenlik kurumu haberleri anında burada.


 • 09:44 İTO Başkanı: Gelir vergisi dilimleri ve SGK üst limiti güncellenmeli

  İTO Başkanı: Gelir vergisi dilimleri ve SGK üst limiti güncellenmeli İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, yılbaşında yapılacak düzenlemelerde gelir vergisi dilimleri ve SGK üst limitinin güncellenmesinin önemli bir başlık olması gerektiğini belirtti. Avdagiç, vergi dilimlerinin son yıllarda düşmesi ve SGK üst limitinin enflasyona uygun artmamasının çalışanlar için olumsuz sonuçlar doğurduğunu ifade etti.

 • 03.12.2023 03 Ara 12:06 Avukat Nuran Aksu'nun hesaplarındaki haciz kaldırıldı

  Avukat Nuran Aksu'nun hesaplarındaki haciz kaldırıldı Denizli'de vasi olarak atandığı kişinin SGK'ya olan 217 bin TL'lik borcu nedeniyle tüm hesaplarına bloke konulan avukat Nuran Aksu'nun medyada büyük yankı uyandıran haberlerin ardından uygulanan haciz uygulaması kaldırıldığı öğrenildi.

 • 02.12.2023 02 Ara 19:10 Taşcıer'den 'Asgari Ücret' Açıklaması: "Bu Bir Zam Değildir.

  Taşcıer'den 'Asgari Ücret' Açıklaması: 'Bu Bir Zam Değildir. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, önümüzdeki günlerde belirlenecek olan asgari ücrete ilişkin; "Bu bir zam değildir. Enflasyon karşısına eriyen ücretlinin aldığı maaşın bir anlamda enflasyon farkını kapatma bedelidir. Dolayısıyla enflasyon farkı nedeni ile asgari ücrette güncelleme yapanlar, bunu bir lütuf olarak sunmasınlar. Zaten işçiler, emekçiler neredeyse açlık sınırını altında bir gelir kazanıyorlar " dedi.

 • 02.12.2023 02 Ara 18:41 Engelliler Konfederasyonu Başkanı Mustafa Özsaygı: "Bütçeden Engellilere Ayrılan Pay Yıllardır Yüzde 2'nin Altındadır"

  Engelliler Konfederasyonu Başkanı Mustafa Özsaygı: 'Bütçeden Engellilere Ayrılan Pay Yıllardır Yüzde 2'nin Altındadır' Engelliler Konfederasyonu Başkanı Mustafa Özsaygı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında; "Verilen mücadeleye rağmen, birçok ülkede ve ülkemizde, tüm engelliler için 'eşit yurttaşlık' hedefinin çok uzağında olduğumuzu üzülerek görüyoruz. Bütçeden engellilere ayrılan pay yıllardır yüzde 2’nin altındadır. Engeli nedeniyle çalışamayan kişilere bugün için verilen engelli aylığı 1.874 TL’dir" dedi.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:23 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, SGK'nın deprem bölgesinde ilaçlara katkı payı almama desteğinin kesilmesine tepki gösterdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, SGK'nın deprem bölgesinde ilaçlara katkı payı almama desteğinin kesilmesine tepki gösterdi CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) deprem bölgesinde ilaçlara katkı payı almama desteğinin kesilmesine ilişkin tepki göstererek, iktidar partisine ve SGK'ya çağrıda bulundu. Taşcıer, depremzede yurttaşların henüz maddi ve manevi olarak ayağa kalkamadığını belirterek, SGK'nın bu yanlıştan dönmesini istedi.

 • 02.12.2023 02 Ara 10:05 38 yıllık avukat, müvekkilinin borcu yüzünden beş parasız kaldı

  38 yıllık avukat, müvekkilinin borcu yüzünden beş parasız kaldı Denizli'de vergi borcunu ödemek maksadıyla bankaya giden avukat neye uğradığı şaşırdı. Baro ve mahkeme tarafından hiç tanımadığı birine vasi olarak atanan avukat, vasisinin SGK'ya olan 217 bin TL'lik borcundan dolayı tüm hesaplarına bloke konulduğunu öğrenince neye uğradığını şaşırdı.

 • 02.12.2023 02 Ara 01:07 SGK, 75 sosyal güvenlik uzman yardımcısı alacak

  SGK, 75 sosyal güvenlik uzman yardımcısı alacak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere sınavla 75 sosyal güvenlik uzman yardımcısı alacak. Başvurular 4 Aralık'ta başlayacak ve 20 Aralık saat 23.59'da sona erecek. Başvurular e-Devlet üzerinden veya https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak. Sınav, 10 Ocak-19 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:38 Emekliler, Emekli Meclisleri Sendikası'nı Kurdu: "Birlikte Olalım, Birlikte Güçlü Olalım"

  Emekliler, Emekli Meclisleri Sendikası'nı Kurdu: 'Birlikte Olalım, Birlikte Güçlü Olalım' Emekliler, bugün sendika kurmak için Ankara'da bir araya geldi. Türkiye'nin dört bir yanından gelen emekliler, Ankara Valiliği'ne başvurarak 'Emekli Meclisleri Sendikası’nı kurdu. Sendika üyelerinden Fidan Doğruoğlu, "Sosyal Güvenlik Kurumu’nun, gerçek sahipleri olan işçi, memur, esnaf ve emeklilerce yönetilmesi için, emekli sendikalarına hukuksal bir statü elde etmek için, eşitlik, özgürlük, demokrasi, barış ve adalet için; bugün Emekli Meclisleri Sendikası’nı kuruyoruz" dedi. Emekli Meclisleri Sendikası'ndan Ali Ersin Gür de "Türkiye'deki bütün emekliler, 16.2 milyon emekliye seslenmek istiyorum; bugüne kadar bizi bölen iktidarlar, kendi yönetimlerini sürdürebildiler. Birlikte olalım, birlikte güçlü olalım" diye konuştu. Hülya Piray ise, "Emeklileri aç bırakıp herhalde öldürmek istiyorlar, bir an önce mezara girsinler de bunlardan kurtulalım diye. Torunlarımıza biz harçlık veremiyoruz. Biz kendi karnımızı doyuramadığımız için onlara destek veremiyoruz" dedi.

 • 01.12.2023 01 Ara 15:26 İzmir'de Emekliler Maaşlarını Protesto Etti, İmza Kampanyası Düzenledi: "Milyonlarca Emekli Açlık ve Yoksullukla Baş Başa. Düşün Artık Bizlerin de...

  İzmir'de Emekliler Maaşlarını Protesto Etti, İmza Kampanyası Düzenledi: 'Milyonlarca Emekli Açlık ve Yoksullukla Baş Başa. Düşün Artık Bizlerin de... Tüm Emekliler Sendikası Konak Şubesi üyeleri, emekli maaşlarını protesto etti; maaşların asgari ücret seviyesine çıkarılması ve yılda 4 ikramiye verilmesi talebiyle imza kampanyası düzenledi. Tüm Emekliler Sendikası Konak Yönetim Kurulu üyesi Veciha Biçer, "AKP iktidarının 21 yıllık karnesi bizi hiç yanıltmıyor. 2024 bütçesinde de yokuz. Kendi yanlış ekonomik politikalarının sonucu olarak derinleşen ve artık saklanamayan ağır ekonomik krizin faturasının bize kesilmesi ile yoksulluk sınırından sonra açlık sınırı altına itilen biz emekliler 2024 bütçesi ile daha da yoksullaştırılmak isteniyoruz. Biz milyonlarca emekli açlık ve yoksullukla baş başa, yaşama savaşı veriyoruz, sözün bittiği yerdeyiz, düşün artık bizlerin de memleketimizin de sırtından" dedi.

 • 01.12.2023 01 Ara 13:04 Disk, 2024 Yılı Asgari Ücret Talep Rakamı Açıklamayacak.

  Disk, 2024 Yılı Asgari Ücret Talep Rakamı Açıklamayacak. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, 2024 yılı için asgari ücret talep rakamı açıklamayacaklarını duyurdu. Çerkezoğlu, “Biz, zamlı asgari ücreti 1 Şubat’ta alacağız. Bugün söylediğimiz rakamın dahi, bu yüksek enflasyon koşullarında iki ay sonra 1 Şubat’ta bile uçup gideceğini hepimiz biliyoruz. O nedenle asgari ücret konusunda artık rakamların peşinde koşmak istemiyoruz” dedi.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:03 Nazilli Belediyespor'a puan silme cezası

  Nazilli Belediyespor'a puan silme cezası TFF Kulüp Lisans Kurulu, Nazilli Belediyespor'un mali kriterleri sağlayamaması nedeniyle 3 puanını silecek. Siyah-beyazlı ekip, Play-Off hattında yer alıyordu.

 • 30.11.2023 30 Kas 17:02 SGK'ye verilme süresi uzatıldı

  SGK'ye verilme süresi uzatıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 6 Şubat 2023 ila 30 Nisan 2024 arasında verilmekle yükümlü olunan bilgi, belge ve beyannamelerin SGK'ye verilme süresinin 15 Mayıs 2024'e kadar uzatıldığını duyurdu. Ayrıca, depremden etkilenen illerdeki vatandaşlara desteklerin devam edeceği belirtildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:58 Eniştesini iftirasına dayanamayan Nez Demir, Sezgin Polat'la kavga görüntüsünü ifşa edip ateş püskürdü

  Eniştesini iftirasına dayanamayan Nez Demir, Sezgin Polat'la kavga görüntüsünü ifşa edip ateş püskürdü Fenomen Nez Demir, Dilan Polat'la ortak olduğu dönemde 500 bin TL'lik naylon fatura kestiklerini iddia eden eski eniştesinin Sezgin Polat ile kavga ettiği görüntüleri ifşa etti. Demir, Polat ile ortak olduğu yılının hesap özetini göstererek bir usulsüzlük olmadığını da söyledi.

 • 29.11.2023 29 Kas 23:21 Ekonomiye İlişkin Düzenlemeleri İçeren Torba Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi

  Ekonomiye İlişkin Düzenlemeleri İçeren Torba Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi AKP’nin 86 maddelik ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren torba kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Teklife, çalışan emeklilere de bir sefere mahsus 5 bin lira ikramiye verilmesi; İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun 50'den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan iş yerleri ile kamuya ait iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi görevlendirilmesine ilişkin hükmünün yürürlük tarihinin 31 Aralık 2023'ten 31 Aralık 2024'e ertelenmesi düzenlemeleri eklendi.

 • 29.11.2023 29 Kas 20:05 Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi (3)

  Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi (3) Yurt dışına verilen bazı hizmetler ile yabancılara verilen eğitim ve sağlık hizmetlerinden 1 Ocak 2023'ten itibaren elde edilen kazancın tamamının Türkiye'ye transfer edilmesi halinde, beyanname üzerinden yüzde 80'i indirim konusu yapılabilecek.

 • 29.11.2023 29 Kas 19:45 Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi (2)

  Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi (2) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde kiralanan yabancı tescilli hava araçlarıyla da Türkiye içinde iki nokta arasında havayolu ile ticari amaçla yolcu, posta ve yük taşımaları yapılabilecek.

 • 29.11.2023 29 Kas 18:49 İZTO, İzmir'deki esnafa 15 milyon liralık destek fonu oluşturdu

  İZTO, İzmir'deki esnafa 15 milyon liralık destek fonu oluşturdu İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İzmir'de yaşanan sağanak yağıştan etkilenen esnaf için toplamda 15 milyon liralık destek fonu oluşturduklarını duyurdu. Özgener ayrıca, SGK ve vergi ödemelerinin ertelenmesini talep etti.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:57 AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan: Mansur Yavaş imkansızı başardı, batmayacak şirketleri tek tek batırdı

  AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan: Mansur Yavaş imkansızı başardı, batmayacak şirketleri tek tek batırdı Sayıştay raporlarını inceleyen AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, 5 yıllık görev süresinin sonuna gelen ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın BUGSAŞ'ı batırdığını söyledi. ANFA'nın da ticari hayatını sürdüremeyeceği belirten Özcan, ABB'ye ait şirketlerin toplam vergi ve SGK borcunun 1 milyar TL olduğunu aktardı.

 • 28.11.2023 28 Kas 20:15 TBMM Genel Kurulu, CHP, HEDEP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin grup önerilerini kabul etmedi

  TBMM Genel Kurulu, CHP, HEDEP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin grup önerilerini kabul etmedi TBMM Genel Kurulu'nda, CHP, HEDEP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi. Saadet Partisi EYT, İYİ Parti işsizlik, HEDEP Tahir Elçi ve CHP kadına yönelik şiddet konularındaki araştırma önergelerinin ön görüşmeleri ele alındı.

 • 28.11.2023 28 Kas 17:29 Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren teklifin yasalaşması halinde oluşacak mali etki analiz edildi

  Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren teklifin yasalaşması halinde oluşacak mali etki analiz edildi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmeleri devam eden Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ne ilişkin etki analizi yapıldı.

 • 28.11.2023 28 Kas 14:34 PERYÖN, ücret artışı ve yan haklar trendlerini ele alan bir seminer düzenledi

  PERYÖN, ücret artışı ve yan haklar trendlerini ele alan bir seminer düzenledi Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN), iş dünyasının gündeminde olan ücret artışı ve yan haklar trendlerini ele alan bir çevrim içi seminer düzenledi. Seminerde, MERCER Türkiye ve Doğu Akdeniz Üst Yöneticisi Dinçer Güleyin, gelecek yıl beklentilerini değerlendirdi ve şirketlerin ücret artışı planları hakkında bilgi verdi. Ayrıca, asgari ücret artışı ve yemek kartlarıyla ilgili düzenlemelerin beklendiği belirtildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 12:45 Bulgaristan'da nüfus yaşlanıyor ve azalıyor

  Bulgaristan'da nüfus yaşlanıyor ve azalıyor Bulgaristan'da Ulusal Sosyal Güvenlik Kurumu ve Milli İstatistik Enstitüsü verilerine göre, nüfusun yaşlandığı ve azaldığı ortaya çıktı. Emeklilerin sayısının artmasıyla birlikte 2024 yılında nüfusun 2 milyon 39 bine düşmesi bekleniyor. Ayrıca, 2075 yılında nüfusun 4,9 milyona düşmesi ve 65 yaş üstü nüfusun yüzde 25,5'ini oluşturması öngörülüyor.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:40 Kamu Görevlilerine Yapılan Fazla ve Yersiz Ödemeler İçin Yeni Düzenleme

  Kamu Görevlilerine Yapılan Fazla ve Yersiz Ödemeler İçin Yeni Düzenleme Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan genel tebliğe göre, kamu görevlilerine yapılan fazla ve yersiz ödemelerin takip ve tahsil işlemleri düzenlendi. Yanlış ödemeler kamu görevlilerinden geri alınacak ve yersiz ödemeler zaman aşımı süresi içinde faiziyle tahsil edilecek. Ayrıca, yurt dışına gönderilen kamu görevlileri için de yüklenme senedi ve kefalet senedi düzenlemesi yapıldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 15:41 En düşük maaş 50 bin TL! Milli Eğitim Bakanlığı bilişim personeli alacak

  En düşük maaş 50 bin TL! Milli Eğitim Bakanlığı bilişim personeli alacak Milli Eğitim Bakanlığı, yüksek maaşlı bilişim personeli alımı gerçekleştirecek. 4-8 Aralık tarihleri arasında başvuru yapılacak alım için KPSS'den en az 70 puan alma şartı bulunuyor. Çalışma hakkı kazanan adaylar en az 49.748 TL, en yüksek 74.622 TL maaş alacak.

 • 27.11.2023 27 Kas 10:55 Asgari Ücret Artışıyla Hizmet Borçlanma Maliyetleri de Artacak

  Asgari Ücret Artışıyla Hizmet Borçlanma Maliyetleri de Artacak Yeni yılda asgari ücretin artmasıyla birlikte hizmet borçlanmalarının maliyeti de aynı oranda artacak. Askerlik, doğum ve yurt dışı hizmet borçlanma maliyetleri, asgari ücret oranında artacak.

 • 25.11.2023 25 Kas 17:38 Samsun Bafra'da Asayiş Uygulaması

  Samsun Bafra'da Asayiş Uygulaması Samsun'un Bafra ilçesinde polis ekipleri, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için asayiş uygulaması gerçekleştirdi. Uygulama sonucunda 9 umuma açık alkollü iş yerine, 3 iş yerinin çalışanlarına ait SGK ve kimlik bildiriminde bulunmamaktan, 2 iş yerine kapalı alanda sigara içirdiğinden dolayı toplam 1234 lira idari para cezası uygulandı. Ayrıca 27 umuma açık iş yeri kontrol edilirken bir iş yerine açık alkollü içki satış ve belgesi olmadan açıktan alkol sunumu yapmaktan, 2 iş yeri sahibine kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçundan adli işlem yapıldı. Trafik uygulamasında ise 609 araç kontrol edilirken, 4 araç sürücüsüne toplamda 14 bin 353 lira idari para cezası, 1 araç sürücüsünün ehliyetine el konuldu. Asayiş uygulamasında ise 1 şahsın yoklama kaçağı olduğu tespit edilirken, kesinleşmiş 3 yıl hapis cezası olan bir şahıs yakalandı. Ayrıca 1 adet havalı tabanca ve 13 adet amaç dışı bıçak ele geçirildi.

 • 25.11.2023 25 Kas 11:13 Samsun'da şok uygulama: 127 polis görev aldı

  Samsun'da şok uygulama: 127 polis görev aldı Samsun'un Bafra ilçesinde 127 polisin katıldığı şok uygulama düzenlendi. Uygulama kapsamında caddelerde, ara sokaklarda, umuma açık içkili yerlerde, kişiler ve araçlar üzerinde arama yapıldı. Yapılan aramalarda çeşitli suçlardan dolayı tutanaklar tanzim edildi ve idari para cezaları uygulandı. Ayrıca uyuşturucu suçundan aranan bir şahıs yakalandı ve silahlar ele geçirildi.

 • 24.11.2023 24 Kas 19:25 Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de (2)

  Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de (2) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde kiralanan yabancı tescilli hava araçlarıyla da Türkiye içinde iki nokta arasında havayolu ile ticari amaçla yolcu, posta ve yük taşımaları yapılabilecek.

 • 24.11.2023 24 Kas 18:26 AK Parti ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu

  AK Parti ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ni, TBMM Başkanlığına sunduklarını bildirdi.

 • 24.11.2023 24 Kas 18:10 Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM'de (3)

  Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM'de (3) Yurt dışına verilen bazı hizmetler ile yabancılara verilen eğitim ve sağlık hizmetlerinden 1 Ocak 2023'ten itibaren elde edilen kazancın tamamının Türkiye'ye transfer edilmesi halinde, beyanname üzerinden yüzde 80'i indirim konusu yapılabilecek.

 • 24.11.2023 24 Kas 17:49 AKP Grup Başkanı Güler'den "Çalışan Emeklilere İkramiye" Açıklaması: "Bakanlarımıza Bu Konuda Ayrıntılı Bir Çalışma Yapılmasını, Sayın...

  AKP Grup Başkanı Güler'den 'Çalışan Emeklilere İkramiye' Açıklaması: 'Bakanlarımıza Bu Konuda Ayrıntılı Bir Çalışma Yapılmasını, Sayın... AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, çalışan emeklilere ikramiye verilmesi ile ilgili "Kabine sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımıza bu hususla ilgili bazı taleplerin iletildiğini biliyoruz. Bakanlarımıza bu konuda ayrıntılı bir çalışma yapılmasını Sayın Cumhurbaşkanımız talimatlandırdı” açıklamasını yaptı. TBMM Başkanlığı’na sunulan torba kanunla ülke ekonomisinin uluslararası rekabetçiliğinin geliştirilmesine katkı sağlamak istediklerini söyleyen Güler, "İhracatın desteklenmesiyle büyümeye katkıda bulunmak, ülkemize döviz girdisi sağlamak suretiyle dış ticaret dengesine olumlu katkı sağlamak, Türk lirası enstrümanlarına yatırım yapılmasını teşvik edilmesini sağlamak, mükellef haklarının korunması ve vergiye gönüllü uyumun artırılmasını sağlamak, gelişen teknolojiden yararlanarak bazı uygulamaların elektronik ortama taşınmasını sağlamak, vergi güvenliğinin sağlanmasını devam ettirmek, bazı indirim ve istisnaların da bundan sonraki dönemlerde kaldırılmasını sağlamaya gayret ettik" diye konuştu.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:18 Samsun SGK, kayıt dışılıkla mücadele çalışmalarını sürdürüyor

  Samsun SGK, kayıt dışılıkla mücadele çalışmalarını sürdürüyor Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'nu ziyaret eden Samsun SGK İl Müdürü Ünal Kaya, kayıt dışılığın yoğun olduğu sektörlere ve yabancıların çalıştığı sektörlere yönelik farkındalık çalışmaları yürüttüklerini belirtti. Ayrıca, işverenleri sigorta prim teşviklerinden yararlanmaya davet etti.

 • 23.11.2023 23 Kas 14:44 Eczacılardan ilaç firmalarına "iskonto" tepkisi

  Eczacılardan ilaç firmalarına 'iskonto' tepkisi Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, bazı ilaç firmalarının kamu kurum iskontolarını uygulamaması nedeniyle eczacılar ve ilaca ulaşamayan hastaların mağdur olduğunu belirterek, bu konuda Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) harekete geçme çağrısında bulundu.

 • 23.11.2023 23 Kas 14:12 Teis Genel Başkanı Saydan: "Dünyada İki Dakikada Bir Kadın Rahim Ağzı Kanserinden Ölmektedir.

  Teis Genel Başkanı Saydan: 'Dünyada İki Dakikada Bir Kadın Rahim Ağzı Kanserinden Ölmektedir. Tüm İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, HPV aşıları ile ilgili "Uluslararası verilere göre 2018 yılında ülkemizde yaklaşık 2500 kadına serviks kanseri tanısı koyulmuştur ve yine yaklaşık 1250 kadının sadece bu kanserden öldüğü bilinmektedir. Dünyada iki dakikada bir kadın rahim ağzı kanserinden ölmektedir. Çok önemli olan bu aşı bir an önce ödeme kapsamına alınarak aşılama başlamalı ve gelecek nesiller için çocuklara öncelik verilmeli" dedi. Saydan, ilaç firmalarının eczacılar üzerinden SGK’ya yapmayı taahhüt edip uygulamadığı kamu kurum iskontolarını da gündeme getirerek “İlaç firmalarının hukuka aykırı uygulamalarına karşı SGK'yı harekete geçmeye çağırıyoruz” diye konuştu.

 • 23.11.2023 23 Kas 11:42 Erzurum'da Kurum Müdürleri GGK ve KGK Başkanlarına Tebrik Ziyaretinde Bulundu

  Erzurum'da Kurum Müdürleri GGK ve KGK Başkanlarına Tebrik Ziyaretinde Bulundu Erzurum Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Nizamettin Durmuş, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Abdulkadir Mutlu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürü Lütfullah Aktaş ile Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Küçükler, TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu (GGK) Başkanı ve ETSO Meclis Üyesi İsmail Suci ile TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Başkanı Kübra Alioğulları'na tebrik ziyaretinde bulundular. Paydaş kurumların müdürleri, ETSO Hizmet binasında faaliyetlerini sürdüren GGK ve KGK'nın başkanlarına yeni görevlerinde başarı dilediler. Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden KGK Başkanı Kübra Alioğulları ve GGK Başkanı İsmail Suci de kurulların faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi ve istihdam, yatırım destek ve teşvik konularında kurum müdürleriyle istişarelerde bulundular. - ERZURUM

 • 22.11.2023 22 Kas 17:06 İBB Meclisi, İSKİ'nin 2023 yılı bütçesini onayladı

  İBB Meclisi, İSKİ'nin 2023 yılı bütçesini onayladı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinin (İSKİ) 2023 yılı bütçesini 51 milyar 19 milyon 934 bin lira olarak onayladı. Bütçe gelirleri 47 milyar 531 milyon 218 bin lira olarak belirtilirken, 3 milyar 488 milyon 716 bin lira iç ve dış borçlanma gösterilerek denklik sağlandığı aktarıldı.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:10 MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Galatasaray Kongre Üyesi Değil

  MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, Galatasaray Kongre Üyesi Değil MKE Ankaragücü Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aytekin, kulüp başkanı Faruk Koca'nın Galatasaray Kulübü kongre üyesi olmadığını açıkladı. Aytekin ayrıca, transferleriyle ilgili sürekli gündeme getirilen Olimpiu Morutan konusunda da açıklama yapmaktan kaçındıklarını belirtti.

 • 22.11.2023 22 Kas 10:22 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: "Aile yapısının ve değerlerinin güçlendirilmesi, ailenin risk ve tehditlerden korunması, aile bireylerinin...

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: 'Aile yapısının ve değerlerinin güçlendirilmesi, ailenin risk ve tehditlerden korunması, aile bireylerinin... Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: "Aile yapısının ve değerlerinin güçlendirilmesi, ailenin risk ve tehditlerden korunması, aile bireylerinin psikososyal durumlarının iyileştirilmesine ilişkin politikalarımıza yön verecek Aile Enstitüsü ve Bilim Kurulu kuracağız."

 • 21.11.2023 21 Kas 23:26 Haksız işsizlik ödeneğine SGK'den denetleme

  Haksız işsizlik ödeneğine SGK'den denetleme İŞKUR ve SGK, haksız işsizlik ödeneği alımını önlemek için denetleme yapacak. Sahte işsizlik ödeneği alan kişiler hakkında işlem başlatılacak ve suç duyurusunda bulunulacak. İŞKUR, kısa süreli çalışan ve işten çıkarılan işçileri SGK'ye bildirecek. Sahte sigortalı işçi gösteren işverenler ise idari para cezası ve teşviklerin riske girmesiyle karşı karşıya kalabilir.

 • 21.11.2023 21 Kas 23:22 Özgür Özel: "Erdoğan, Sen Ne Değiştireceksin Bilmiyorum.

  Özgür Özel: 'Erdoğan, Sen Ne Değiştireceksin Bilmiyorum. CHP Genel Başkanı Özgür Özel; TBMM grup toplantısında, "Erdoğan, sen ne değiştireceksin bilmiyorum. Sistem mi, ortak mı, ittifak mı değiştireceksin, rahmetli Erbakan'a attığın kazıkta olduğu gibi gömlek mi değiştireceksin, ne değiştirirsen değiştir ama emin ol bizimle birlikte anayasa değiştiremeyeceksin. Biz her doğan için değil Erdoğan için yapılmış anayasaya 2 yıl sonra, ya bu kıyafetin kolu uzun paçası sarkıyor, burası dar geliyor diyorsa biz ona şunu söyleyeceğiz; anayasa Erdoğan için değil her doğan için yapılır o da toplumsal mutabakatla yapılır" dedi.

 • 21.11.2023 21 Kas 19:42 İETT'nin 2024 yılı bütçesi kabul edildi

  İETT'nin 2024 yılı bütçesi kabul edildi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Genel Müdürlüğünün 2024 yılı mali bütçesini 29 milyar 400 milyon lira olarak onayladı.

 • 21.11.2023 21 Kas 15:21 Üsküdar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Haftası'nda basın toplantısı düzenledi

  Üsküdar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Haftası'nda basın toplantısı düzenledi Üsküdar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, koruyucu diş hekimliği, çocuklar ve özel gereksinimli bireyler için diş tedavileri ve teknolojik imkanlar ele alındı.

 • 21.11.2023 21 Kas 12:51 SGK Prim İndiriminden 7,5 Milyon Kişi Yararlandı

  SGK Prim İndiriminden 7,5 Milyon Kişi Yararlandı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından uygulanan 5 puanlık prim indiriminden bugüne kadar faydalanan sigortalı sayısının 7 milyon 579 bin kişiye ulaştığını açıkladı. Primlerini düzenli ödeyen, işlemlerini zamanında gerçekleştiren ve kayıt dışı işçi çalıştırmayan vatandaşlar, bu indirimden yararlanabilecekler.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:54 Adana'da FETÖ üyesine hapis cezası

  Adana'da FETÖ üyesine hapis cezası Adana'da FETÖ'nün sözde 'bölge talebe mesulü' olduğu gerekçesiyle yargılanan sanığa, 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Sanık, suçlamaları kabul etmediğini ve beraatını talep etti.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:41 Sosyal Güvenlik İl Müdürü İbrahim Kısa, Kayıt Dışı İstihdamın Olumsuz Etkilerini Anlattı

  Sosyal Güvenlik İl Müdürü İbrahim Kısa, Kayıt Dışı İstihdamın Olumsuz Etkilerini Anlattı Sosyal Güvenlik İl Müdürü İbrahim Kısa, kayıt dışı istihdamın Türkiye'nin en önemli sorunlarından biri olduğunu belirterek, işverenlere ve çalışanlara sosyal güvenliğin önemi, kayıt dışı istihdamın sonuçları ve sigorta primi teşvikleri hakkında bilgi verilmesini amaçladıklarını söyledi. Kısa, ayrıca kayıtlı istihdamı teşvik etmek için rehberlik faaliyetleri yaptıklarını ve denetimler sonucunda binlerce kişinin sigortalılığının sağlandığını ifade etti.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:28 İŞKUR ve SGK, haksız işsizlik ödeneği alımını önlemek için denetleme yapacak

  İŞKUR ve SGK, haksız işsizlik ödeneği alımını önlemek için denetleme yapacak Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş, İŞKUR ve SGK'nın haksız işsizlik ödeneği alımını önlemek için denetleme yapacağını belirtti. Sahtekarlık tespit edilen kişiler hakkında işlem başlatılacak ve suç duyurusunda bulunulacak.

 • 20.11.2023 20 Kas 09:17 Ticaret Bakanlığı, Üretim Yerlerine Göre İl İhracat İstatistiklerini Yayımlayacak

  Ticaret Bakanlığı, Üretim Yerlerine Göre İl İhracat İstatistiklerini Yayımlayacak Ticaret Bakanlığı, yeni sistem kapsamında, illerdeki üretim yapısından kaynaklı ihracat istatistiklerini ölçmek amacıyla oluşturduğu 'Firmaların Üretim Yerlerine Göre İl İhracat İstatistikleri'ni Ocak 2024'ten itibaren yayımlamaya başlayacak. Bu çalışma, il bazlı/bölgesel politikaların veriye dayalı belirlenmesine önemli katkılar sağlamayı hedefliyor.

 • 19.11.2023 19 Kas 15:33 Tüm-İş Konfederasyonu Başkanı Şahin: Bu çatı altında sıradan sendikacılara yer olmayacak

  Tüm-İş Konfederasyonu Başkanı Şahin: Bu çatı altında sıradan sendikacılara yer olmayacak Tüm-İş Konfederasyonu 3. Olağan Genel Kurul'unda konuşan Başkan Mahmut Şahin, sendikacılığın rekabetçi bir şekilde yapılması gerektiğini belirterek, işçilerin haklarını koruyan sendikaların yetki kazanması gerektiğini söyledi. Şahin, ayrımcılığa ve adaletsizliğe dikkat çekerek, işçilerin haklarının korunması için mevzuatta değişiklik yapılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Tüm-İş Konfederasyonu'nun sıradan sendikacılığa ve sıradan sendikacılara yer vermeyeceğini ve insanlığa örnek olacak bir hareketin temelini attıklarını ifade etti.

 • 19.11.2023 19 Kas 13:45 Eskişehir'deki maden işçileri haklarını alamadı

  Eskişehir'deki maden işçileri haklarını alamadı Eskişehir'in Mihalıççık ilçesindeki Doruk Madencilik'in işlettiği Yunus Emre Termik Santrali'nde çalışan kömür madeni işçileri, söz verilmesine rağmen hala haklarını alamadı. Türkiye Maden İşçileri Sendikası Orta Anadolu Şube Sekreteri Selim Arslan, TMSF'nin devir aldığı iş yerlerinden para kazanırken neden bu durumda sessiz kaldığını sorguladı. Maden işçileri, grev ve açlık greviyle haklarını talep etmeye devam ediyor.

 • 19.11.2023 19 Kas 11:10 SGK, 166,7 Milyar Lira Borç Yapılandırmasının 25 Milyar Lirasını Tahsil Etti

  SGK, 166,7 Milyar Lira Borç Yapılandırmasının 25 Milyar Lirasını Tahsil Etti Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında yapılan borç yapılandırmasıyla 166,7 milyar lira alacak için tahsilat yapmaya başladı. Ekim ayı itibarıyla 25 milyar liradan fazla tahsilat gerçekleştirilirken, gelecek aylarda tahsilat tutarının daha da artması bekleniyor.

Advertisement