Silvan'da Şehitler Anısına Çeşme - Son Dakika

Silvan'da Şehitler Anısına Çeşme

02.02.2017 12:46
Silvan'da Şehitler Anısına Çeşme, System.String[]

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Silvan Belediyesi, şehit güvenlik güçleri ve vatandaşların anısına ilçe merkezinde çeşitli yerlere 6 çeşme yaptırdı.

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Silvan Belediyesi, şehit güvenlik güçleri ve vatandaşların anısına ilçe merkezinde çeşitli yerlere 6 çeşme yaptırdı.

Belediye Başkanı Kaymakam Adem Çelik'in talimatı doğrultusunda, ilçede vatandaşa kaliteli hizmet sunulması için yoğun çalışma yürütülüyor.

Bu kapsamda PKK'lı teröristlerce çeşitli tarihlerde düzenlene hain saldırılarda şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Ali Sarak, Özel Harekat Şube Müdürü Ahmet Kabukçu, Üsteğmen Murat Taylan Öncel, güvenlik korucusu Abdulkadir Bekler ile vatandaşlardan 13 yaşındaki Fırat Simpil ile 9 yaşındaki Hasan Yılmaz adına çeşme yaptırdı.

Belediye Başkanı Adem Çelik, şehit Sarak adına Şeyh Halil mezarlığında, şehit Ahmet Kabukçu adına Esnaflar Camisi önünde, şehit Murat Taylan Öncel adına Ulu Cami önünde, Fırat Simpil için Demirciler Sokağında, Abdulkadir Bekler için Çeşme Parkında ve Hasan Yılmaz için Aşağı Çarşıda su hayratı yaptıklarını belirterek, "Şehitlerimizin isimlerini yaşatmak adına böyle bir çalışma başlattık. Çeşmeleri tamamlayıp vatandaşımızın hizmetine sunduk."dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Silvan'da Şehitler Anısına Çeşme - Son Dakika


Son Dakika

Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi Bakan Pakdemirli ile enkaz altındaki Buse'nin duygulandıran diyaloğu: Köpekleri salın ben de kedi sesi çıkarayım Deprem anında ve sonrasında neler yapılmalı? AFAD, önemli bilgileri paylaştı Son Dakika: Türkiye'de 30 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 78 kişi vefat etti, 2322 yeni hasta tespit edildi 17 yaşındaki Umut yıkılan binanın enkazından böyle çıkarıldı İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak İzmir'de meydana gelen deprem sonrası dünyadan Türkiye'ye destek mesajları yağdı