Sivas'tan Kısa Kısa - Son Dakika

Sivas'tan Kısa Kısa

3 yıl önce

Zara Belediyesi tarafından alımı gerçekleştirilen 2 midibüs hizmete girdi.

Sivas'tan Kısa Kısa, System.String[]

Zara Belediyesi tarafından alımı gerçekleştirilen 2 midibüs hizmete girdi.

Zara Merkez Camisi yanında araçların hizmete girmesi dolayısıyla düzenlenen törende konuşan AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, "2014 yılında söz verdiğimiz hizmetlerimiz çok şükür yerine gelmeye devam ediyor. Şehir içi ulaşım, toplu konut kura çekimi, doğalgaz hattı gibi hizmetler hızla Zara'mıza kazandırılıyor. Zara büyüyor, Türkiye büyüyor." diye konuştu.


Bilgin, 16 Nisan'dan sonra Türkiye olarak, Zara olarak daha güçlü bir şekilde büyümeye devam edeceklerini dile getirdi.


Kaymakam Yunus Kızılgüneş ise, "Zara ilçemizin önemli bir ihtiyacı da şehir içi ulaşımdı. Bu hizmetin gelmesine vesile olanlara teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemize hayırlı olsun." diye konuştu.

Belediye Başkanı Sayıt Ahmet Pala da, "Zara sanayisi yanında inşa edilen birinci etap toplu konutlarımızda ikamet edecek vatandaşlarımız, sanayi esnaflarımız ve iki yüksekokulumuzda eğitim gören öğrencilere hizmet vermek ve ulaşım sorunlarına çözüm olmak üzere alımını gerçekleştirdiğimiz iki adet midibüs ile şehir içi ulaşımına başlıyoruz." dedi.


Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Sefer Alıcı tarafından yapılan dualar eşliğinde kurban kesilmesinin ardından midibüsler hizmete girdi.

İlçe merkezi ile sanayi arasında hizmet verecek midibüsler, 17 Nisan'a kadar ücretsiz olacak.


Ulaş


Gemerek Kaymakamı Cuma Kılınç, Ulaş'a yeni atanan Kaymakam Mahmut Sami Yılmaz'ı ziyaret etti.


Kılınç ve Yılmaz, ilçelerle ile ilgili çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulundu.


Yılmaz, Ulaş'ın küçük, şirin ve gelişmeye elverişli bir ilçe olduğunu, ilçeyle ilgili değişik projeler hazırlanacağını söyledi.


Çalışmaları Ulaş Belediyesi ve kamu çalışanlarıyla hayata geçireceklerini aktaran Kaymakam Yılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kılınç'a teşekkür etti.

Haber Yayın Tarihi: 24.03.2017 05:45 Kaynak: AASon Dakika

Komünist Başkan'dan minibüsçülere rest! Zam konusunda geri adım atmadı
Uygunsuz görüntüleri ortaya çıkan oyuncu Berk Oktay'dan dava sonrası ilk açıklama: Namus davamdır 14 katlı apartmanın terasından düşen hakim, feci şekilde can verdi