Siyasetçiler ve Diplomatlar Eşcinsellerin Festivaline Akın Etti - Son Dakika

Siyasetçiler ve Diplomatlar Eşcinsellerin Festivaline Akın Etti

31.08.2014 14:00
Siyasetçiler ve Diplomatlar Eşcinsellerin Festivaline Akın Etti, System.String[]

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da düzenlenen Avrupa'nın en büyük eşcinsel festivalinde, siyasetçi, diplomatlar kendilerini gösterebilmek için birbirleriyle yarıştı.

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da düzenlenen Avrupa'nın en büyük eşcinsel festivalinde, siyasetçi, diplomatlar kendilerini gösterebilmek için birbirleriyle yarıştı.

Gökkuşağı renkleri ile donatılan şehrin Belediye Meydanının merkez olarak seçildiği festivalde, eşcinseller Frederiksberg belediyesi önünden başlayarak, Vesterbrogada Caddesi'ni dolduran binlerce meraklının bakışları arasında Kopenhag belediye Meydanı'na yürüdü. Müzik eşliğinde, dans ederek birbirinden ilginç kıyafetlerle belediye meydanına yürüyen eşcinsellerin arasında, ABD'nin Kopenhag Büyükelçisi Rufus Gifford ve birlikte yaşadığı Dr.Stephen DeVincent, Sosyalist Halk Parti Milletvekili Özlem Sara Çekiç, Sosyalist Halk Parti Başkanı Pia Olsen, Eğitim Bakanı Christine Antorini, Kopenhag Valisi Sosyal Demokrat Frank Jensen, Avusturya büyükelçisi, eski ve yeni bakanların bulunduğu görüldü.

ABD Büyükelçisi Rufus Gifforrd, büyükelçilik binası duvarına eşcinsellerin sembolü Gökkuşağı renginde bayrak astırdı. Belediye Meydanı'nda konuşan ABD Büyükelçisi ilk kez eşcinsel festivaline katıldığı Danimarka'nın Dünyanın en özgür ülkesi olduğunu söyledi. Rufus Gifford'a yürüyüş sırasında da büyük tezahürat yapıldı.

KOPENHAG TOLERANSLI ŞEHİR

ABD Büyükelçisi Rifus, yürüyüşe katılmayı 'Şahane' olarak nitelendirirken, "İnsan hakları açısından Büyükelçilik duvarına gökkuşağı renklerini astırdım" dedi. Kopenhag Valisi Frank Jensen yaptığı açıklamada "Kopenhag'ın açık ve toleranslı bir şehir olduğunu gösterdik. Her yıl giderek artan bir kalabalık var. Kopenhaglılar eşcinsel festivalini destekliyor" diye konuştu.

Eğitim bakanı Christine Antoroni festivalin çok şahane geçtiğini ve hiçbir ayrımcılık yaşanmadan herkesin bir arada eğlenebildiğini söyledi. Özlem Çekiç de yürüyüş anında DHA'ya yaptığı açıklamada, "Partimin eşitlik sözcüsü olarak her yıl katılıyorum. İnsanların dini, inancı, cinsel tercihi ne olursa olsun her insanın kendine ait değeri olmalı. Onun için buradayım. Bu sene çok kalabalık. Umarım her kes her insanın değerini bilir, çok renkliliğe evet, ayrımcılığa hayır der" dedi. Çekiç yürüyüş boyunca insanların büyük sevgi gösterisi ile karşılaştı. Festivale ilk gününde yaklaşık 200 bin kişinin katıldığı bildirildi. - Kopenhag

Siyasetçiler ve Diplomatlar Eşcinsellerin Festivaline Akın Etti
Siyasetçiler ve Diplomatlar Eşcinsellerin Festivaline Akın Etti
Siyasetçiler ve Diplomatlar Eşcinsellerin Festivaline Akın Etti
Siyasetçiler ve Diplomatlar Eşcinsellerin Festivaline Akın Etti
Siyasetçiler ve Diplomatlar Eşcinsellerin Festivaline Akın Etti

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Siyasetçiler ve Diplomatlar Eşcinsellerin Festivaline Akın Etti - Son Dakika


Son Dakika

Sokağa çıkma kısıtlamasının saatini karıştıran vatandaş polise yakalandı Isınmak için yaktıkları soba, 3 arkadaşın sonu oldu 2 evladını kurtarmak için yanan evin içine giren baba ve çocuklarının cansız bedenlerine ulaşıldı 312 çocuğu istismar eden cerrahın yaptıkları kan dondurdu! Kurbanlarını anestezi etkisindeyken mağdur etmiş Kırmızı Oda dizisine dahil olan Burcu Biricik, oyunculuk performansıyla izleyicilerden tam not aldı Ücretli poşetin ardından bir uygulama daha! İçecek ambalajları için 'depozito' alınacak Son seçim anketinde barajı yalnızca üç parti geçebildi Toz kondurmadığı 1975 model 'Murat 124'ü 100 bin liraya satıyor