Son Dakika Haberleri: Ege'deki Bayrak Krizine Yunanistan'dan İlk Açıklama: Araştırıyoruz!

Ege'deki Bayrak Krizine Yunanistan'dan İlk Açıklama: Araştırıyoruz!

8 ay önce

Ege'de yaşanan bayrak kriziyle ilgili Yunanistan'dan açıklama geldi: Fotoğrafların ne zaman, nerede çekildiği belli değil, araştırıyoruz.

Başbakan Binali Yıldırım, Ege'de Hurşit kayalıklarına dikilen Yunan bayrağının indirildiğini duyurdu. Yunan basını da gelişme gelişmeyi duyurdu. Yunan Savunma Bakanlığında yapılan açıklamada, "Fotoğrafların ne zaman, nerede çekildiği belli değil, araştırıyoruz." denildi.

YILDIRIM: SAHİL GÜVENLİK YUNAN BAYRAĞINI KALDIRDI

Ege'de yaşanan gerilimle ilgili soruya yanıt veren Yıldırım, " Ege Denizi'nde zaman zaman gerginliği artırmaya yönelik komşumuz Yunanistan'ın bir takım faaliyetlerinin olduğu malumunuz. Son zamanlarda bu ihlallerde artışlar göze çarpıyor. Özellikle aidiyeti belli olmayan kaya parçaları var. Bunlara yönelik Kardak kayalıklarına benzer girişimleri olduğunu görüyoruz. Yine Didim açıklarında kayalığa bir bayrak dikme, Yunan bayrağı dikme girişimi oldu. Bunun üzerine de Sahil Güvenlik ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yaptılar. Oradan o bayrağı kaldırdılar. Yunanistan'a tavsiyemiz iyi komşuluk ilişkileri içerisinde gerginliği arttıracak provokasyonlardan uzak durması, komşuluk hukukuna uygun olarak hareket etmesidir. Ülkemizin egemenlik haklarından kimsenin taviz vereceğimizi düşünmemesini özellikle bekliyoruz. Şartlar ne olursa olsun bu yönde yapılacak oldu bittilere gereken karşılığı vermeye kararlıyız" dedi.

NE OLMUŞTU?

Ege'de bir grubun kayalığa diktiği Yunan bayrağını SAT Komandoları kaldırmıştı. Operasyonun detaylarını açıklayan Başbakan Yıldırım, Yunanistan'ı uyardı: Gereken karşılığı vermeye hazırız.

Ege'de Yeni Gerilim! SAT Komandoları, Kayalığa Dikilen Yunan Bayrağını Kaldırdı
Özel Haber! Ersun Yanal, Fenerbahçe'nin Yeni Teknik Direktörü Oldu Hababam Sınıfı Oyuncusu Tayfun Akalın, Hayatını Kaybetti

Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan Türkiye Mesajı