Son dakika gündem: Antalya'da dünyaca ünlü sahile ölü caretta caretta vurdu - Son Dakika

Son dakika gündem: Antalya'da dünyaca ünlü sahile ölü caretta caretta vurdu

18.05.2022 10:58
Son dakika gündem: Antalya'da dünyaca ünlü sahile ölü caretta caretta vurdu

Son dakika haberleri: Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahiline ölü caretta caretta cinsi deniz kaplumbağası vurdu.

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahiline ölü caretta caretta cinsi deniz kaplumbağası vurdu. Su içindeki caretta carettaya taş atan çocuklar, çevreye ağır bir koku yayan kaplumbağa ölüsünü kıyıya çıkardı.

Dünyaca ünlü Konyaaltı sahili varyant altına yüzmeye gelen vatandaşlar, deniz içinde hareketsiz bir caretta caretta gördü. Dalganın da etkisiyle kıyıya gelen caretta etrafa ağır bir koku yaymaya başladı. Caretta caretta ölüsünü gören çocuklar bölgede yüzmeyi bıraktı. Bazı çocukların ise carettaya taş attıkları görüldü. İyice kıyıya yanaşan deniz kaplumbağasını iki çocuk tutarak kıyıya çıkardı. Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye Büyükşehir Belediyesi ekipleri sevk edildi. Belediye ekiplerince kaplumbağa sahilden alınarak uygun bir alana gömüldü.

Falezlerin altından gelen caretta carettanın uzun süredir suda olduğunu belirten Hasan Varol, "Kıyıya çıkarıldı ama ağır bir koku olduğu için yeniden suya bırakıldı. Uzun süredir de burada. Korkmuyoruz. Ağır da bir kokusu var, herkes rahatsız oldu" dedi.

(İsa Akar - Suat Metin-İHA)

YORUMLAR
500
Antalya'da 'yaz yağmuru' günlük yaşamı olumsuz etkiledi Antalya'da 'yaz yağmuru' günlük yaşamı olumsuz etkiledi Mahalleliden Konyaaltı Belediye Başkanı Esen'e 'Hayatpark' Teşekkürü Mahalleliden Konyaaltı Belediye Başkanı Esen'e 'Hayatpark' Teşekkürü Elmalı ilçesinde DSİ su kuyusu açıyor Elmalı ilçesinde DSİ su kuyusu açıyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Son dakika gündem: Antalya'da dünyaca ünlü sahile ölü caretta caretta vurdu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement