Avrupa Adalet Divanı, Messi'nin adını marka olarak tescil edebileceğine hükmetti - Son Dakika

Avrupa Adalet Divanı, Messi'nin adını marka olarak tescil edebileceğine hükmetti

Avrupa Adalet Divanı, İspanya ekibi Barcelona'da forma giyen Arjantinli futbolcu Lionel Messi'nin, adını marka olarak tescil edebileceğine karar verdi. Böylece yıldız futbolcu, 9 yıldır verdiği hukuk mücadelesinden zaferle çıktı.

Avrupa Adalet Divanı, İspanya ekibi Barcelona'da forma giyen Arjantinli futbolcu Lionel Messi'nin, adını marka olarak tescil edebileceğine karar verdi.

Merkezi Lüksemburg'ta bulunan, Avrupa Birliği'nin (AB) en yüksek mahkemesi Avrupa Adalet Divanı, bu yıl en çok kazanan futbolcular listesinde ilk sırada yer alan Messi'ye karşı Avrupa Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) ve İspanyol şirketinin açtığı davayı karara bağladı.

MAHKEME "TESCİL EDEBİLİR" DEDİ

Mahkeme, Messi'nin "Messi" spor ekipmanı ve giyim markasını kendisi adına tescil edebileceğine hükmetti. Kararda, Messi isminin dünya çapında ünlü bir futbolcunun soyadı olduğu, tanınmış bir kişinin ürünlerini kendi adına tescil etmeye hakkı bulunduğu kaydedildi.

9 YILLIK HUKUK MÜCADELESİ

Adalet Divanı, EUIPO ve İspanyol şirketin alt mahkeme kararına itirazını reddetti. Messi ile isim benzerliği olan İspanyol firması Massi ve EUIPO arasında 2011 yılından beri marka tescili ve logosu için hukuki mücadele sürüyordu.

Avrupa Adalet Divanı, Messi'nin adını marka olarak tescil edebileceğine hükmetti

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 15:19 - Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Avrupa Adalet Divanı, Messi'nin adını marka olarak tescil edebileceğine hükmetti - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Sosyal medyadan etkilenen genç, bisikletine otomobil lastiği takti 1 Aralık itibarıyla istenmeyen mesajlar son bulacak Senarist Emrah Serbes, 1 milyon 400 bin lira manevi tazminat ödeyecek Son ankette dikkat çeken detay! Seçimin kaderini kararsızlar ve protesto oy kullanacaklar belirleyecek 4. kattan düşerek ölen Duygu Delen'in kemerle saatlerce dövüldüğü tespit edildi İsveç 2. Ligi'nde oynayan Türk asıllı futbolcu Deniz Yaldır, ırkçı söylemde bulunan rakibini federasyona şikayet etti Tatil için gittiği Fethiye'de zıpkınla 35 kilo, 165 santimetre boyunda akya balığı yakaladı Bu kadarına da pes! Mezarlığın yakıldığını gören mahalle sakinleri hayrete düştü