Son dakika haberi: Almanya seyahat uyarılarını 31 Ağustos'a kadar uzattı - Son Dakika

Son dakika haberi: Almanya seyahat uyarılarını 31 Ağustos'a kadar uzattı

10.06.2020 14:16
Son dakika haberi: Almanya seyahat uyarılarını 31 Ağustos'a kadar uzattı

Son dakika haberleri: Almanya, 160'dan fazla ülkeye olan seyahat uyarısını 31 Ağustos'a kadar uzattı.

Almanya, 160'dan fazla ülkeye olan seyahat uyarısını 31 Ağustos'a kadar uzattı.

Almanya korona salgını nedeniyle 26 AB üyesi ülke, İngiltere ve Schengen sınırları içindeki İzlanda, Norveç, İsviçre ve Liechtenstein gibi 31 ülkenin dışında 160'dan fazla ülkeye olan seyahat uyarısını 31 Ağustos'a kadar uzattığını açıkladı.

Almanya Bakanlar Kurulu'nda alınan karara göre, belirli kriterleri karşılayan ülkeler için de seyahat uyarıları istisnai olarak kaldırılabilir. Alman Bakanlar Kurulunun açıklaması ardından Alman medyası, 160'dan fazla ülkeye uygulanan seyahat uyarısında Türkiye'nin de olduğu, Türkiye'ye dönük uyarının kaldırılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Almanya Başbakanı Angela Merkel'in bu hafta içinde telefonda görüşeceğini yazdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu görüşmede Türkiye için seyahat uyarısının kaldırılmasını talep edeceği ifade edildi.

Almanya, Avrupa Birliği dışında kalan ülkelere seyahat uyarısını kaldırmak için, ilgili ülkelerdeki enfeksiyon rakamlarının yeterli ölçüde kontrol altına alınmış olması, sağlık sisteminin işlerliği, test kapasitelerinin yeterliliği, hijyen kuralları, geri dönüş imkanları ve turistlerin güvenliği gibi kriterleri kontrol edecek. - FRANKFURT

Schengen vizesi almak neden zorlaştı? Schengen vizesi almak neden zorlaştı? Almanya'ya havalimanlarında çalışmak için Türkiye'den 150 kişi gelecek Almanya'ya havalimanlarında çalışmak için Türkiye'den 150 kişi gelecek AB, Türkiye ve İsrail'in büyükelçi atama kararını memnuniyetle karşıladı AB, Türkiye ve İsrail'in büyükelçi atama kararını memnuniyetle karşıladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Son dakika haberi: Almanya seyahat uyarılarını 31 Ağustos'a kadar uzattı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement