Son dakika haberi: İHH Suriyeli 1000 yetime çocuk paketi ulaştırdı - Son Dakika

Son dakika haberi: İHH Suriyeli 1000 yetime çocuk paketi ulaştırdı

12.10.2020 12:55
Son dakika haberi: İHH Suriyeli 1000 yetime çocuk paketi ulaştırdı, System.String[]

Son dakika haberi... İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye'nin İdlib ve Halep'in kırsal kesimlerinde yaşayan 1000 yetime çocuk paketi ulaştırıldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye'nin İdlib ve Halep'in kırsal kesimlerinde yaşayan 1000 yetime çocuk paketi ulaştırıldı.

Vakfın Suriye Çalışmaları Yetim Birimi Sorumlusu Erdal Ağca, yaptığı yazılı açıklamada, savaş mağduru Suriyeli yetimlere sürekli olarak sahip çıktıklarını belirtti.

İHH tarafından Suriye'de "yetim sponsorluk" sistemi uygulandığına dikkati çeken Ağca, "Vakfımız Suriye'de 10 binden fazla yetime her ay düzenli olarak nakdi destek sağlıyor. Dönemsel olarak ise ulaştığımız yetim sayısı bunun çok daha üstünde. Suriye'de her şeye rağmen hayat devam ediyor. Bizde yetimlerimizin geleceğini inşa edebilmeleri için onlara desteklerimizi sürdürüyoruz. Hediyeler sayesinde yetimlerimizin bir nebze olsun yüzlerini güldürmeyi arzu ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Suriyeli yetimlere 1000 çocuk paketi dağıttıklarını anlatan Ağca, paketler içerisinde gıda maddelerinin yanı sıra boyama kitabı ve kaleminin bulunduğunu kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberi: İHH Suriyeli 1000 yetime çocuk paketi ulaştırdı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

"Korona aşısı önce politikacılarda denensin. Yaşarlarsa aşı güvenlidir, kalmazlarsa ülke güvendedir" paylaşımı hemşireyi işinden etti Acun Ilıcalı, Exxen'de program yapması için komedyen Hasan Can Kaya ile anlaştı Son Dakika: Türkiye Futbol Federasyonu ile yayıncı kuruluş arasında anlaşma sağlandı İşçilere yardım etmek için çıktığı çatı sonu oldu! Ayağı kayan 3 çocuk babası feci şekilde can verdi Ayrılma isteğini kaldıramayan adam, 6 çocuğunun annesini öldürdü Son Dakika! Bakan Pakdemirli: Hiç yağış olmasa bile İstanbul'un 3, Ankara'nın 5 aylık suyu var Sokağa çıkma kısıtlaması gündeme gelirse öncelik vaka sayısının patladığı 5 kentimize verilecek Bir Başkadır dizisinde Sinan'ın mastürbasyon yaptığı sahne gündem oldu