Uçak kazasında sokakta olan Sultan Kaya: "Pilotlar önüme düştü" - Son Dakika

Uçak kazasında sokakta olan Sultan Kaya: "Pilotlar önüme düştü"

26.04.2022 13:57

Uçak kazasında sokakta olan Sultan Kaya: "Pilotlar önüme düştü" Bursa'da dün yaşanan uçak kazası anında sokakta olan Sultan Kaya, "Pilotlar önüme düştü" dedi.

Uçak kazasında sokakta olan Sultan Kaya: "Pilotlar önüme düştü"

BURSA - Bursa'da dün yaşanan uçak kazası anında sokakta olan Sultan Kaya, "Pilotlar önüme düştü" dedi.

Kaza yaşanmadan kısa süre önce torunlarına bakmak için dışarıya çıktığını anlatan Sultan Kaya, "Torunlara baktığım esnada bir ses duydum. Önüme baktım, ölen pilotlar düştü. Orada da telefonda kızımla konuşuyordum. Bağırarak, 'İki adamı öldürdüler aşağı attılar' dedim. Ben başımı kaldırıp baktığımda çatı üzerime geldi. Uçağın parçası çatıya düşmüştü. Bir parçada aracın üstüne düştü sonra alev aldı. Yere düşen pilotlarda tepki yoktu. Bizim çocuklardan başka kimse dışarıda değildi. Benim çocukları kucaklayıp içeri koşunda alevler çoğaldı" diye konuştu.

"Patlama vardı, alevler vardı, yakıt döküldü" diyerek konuşmasını sürdüren Sultan Kaya, "Mahalle kıyamet yeri gibi oldu. Ben ilk önce ölen pilotları gördüm, sonra kafamı kaldırınca sesi duydum ve olayı gördüm. Pilotlarda hareket olsa ben müdahale edecektim. Allah kimsenin başına vermesin. Bende 3 yaşındaki torunum ile saniyelerle kurtuldum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500
Artvin'de yamaçtan kopan dev kaya parçası önüne çıkan herşeyi yıkıp geçti Artvin'de yamaçtan kopan dev kaya parçası önüne çıkan herşeyi yıkıp geçti İlk kez düzenlenen festivalde pilotlar nefes kesti İlk kez düzenlenen festivalde pilotlar nefes kesti
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Uçak kazasında sokakta olan Sultan Kaya: 'Pilotlar önüme düştü' - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement