YÜKSEKOVA'DA TERS LALELER ÇİÇEK AÇTI - Son Dakika

YÜKSEKOVA'DA TERS LALELER ÇİÇEK AÇTI

19.04.2021 10:22

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesindeki dağ eteklerinde ısınan havalarla birlikte çiçek açan ters laleler, görsel şölen sunuyor.

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesindeki dağ eteklerinde ısınan havalarla birlikte çiçek açan ters laleler, görsel şölen sunuyor.

Anavatanı Hakkari olan koruma altındaki ters laleler, Yüksekova'ya 15 kilometre uzaklıktaki Karlı köyünde kayalıklar arasından yükselirken, fotoğrafçıların da ilgi odağı oluyor. Bölge halkı kısa ömürleri olan ters lalelerin büyük ilgi gördüğünü söylüyor. Bölgede fotoğrafçılık yapan Erkan Çapraz, Genelde yüksek kesimlerde yetişir. Burası Karlı köyü her yıl nisan sonu ve mayıs başında açmaya başlarlar. Ömürleri çok kısa, en fazla bir ay yaşıyorlar ve çok güzel bir görüntüsü var. Yeşil kırmızı tonda farklı renkleri de var. Sarı tonlarda olanlar ise çok nadir görünür. Onlar da daha yüksek kesimlerde yetişir dedi.

YORUMLAR
500
Yüksekova'da korkutan balık ölümleri Yüksekova'da korkutan balık ölümleri Tilkiyi elleriyle besleyip su verdi Tilkiyi elleriyle besleyip su verdi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel YÜKSEKOVA'DA TERS LALELER ÇİÇEK AÇTI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement