Şehit Burak Tortumlu'nun kızına erken doğum günü hediyesi- Şehit Burak Tortumlu adına kütüphane açıldı - Son Dakika

Şehit Burak Tortumlu'nun kızına erken doğum günü hediyesi- Şehit Burak Tortumlu adına kütüphane açıldı

31.03.2022 13:26

Şehit Burak Tortumlu'nun kızına erken doğum günü hediyesi Şehit Burak Tortumlu adına kütüphane açıldı7 Operasyonu'nda, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Burak Tortumlu'nun adına kütüphane açıldı.

Şehit Burak Tortumlu'nun kızına erken doğum günü hediyesi

Şehit Burak Tortumlu adına kütüphane açıldı

ERZURUM Geçen sene Tunceli'de 'Eren-7 Operasyonu'nda, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Burak Tortumlu'nun adına kütüphane açıldı. Şehit Tortumlu'nun kızı İkra Deren'in yarın doğum günü olması nedeniyle anne Eda Tortumlu, "Kızıma erken doğum günü hediyesi oldu" dedi.

21 Ekim 2021 tarihinde Tunceli'de 'Eren-7 Operasyonu'nda, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 26 yaşındaki Uzman Çavuş Burak Tortumlu'nun adının verildiği Erzurum Şükrüpaşa Mahallesinde bulunan Yakutiye Elektrik-Elektronik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde kütüphane açıldı. Açılışa Erzurum Valisi Okay Memiş, Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan'ın eşi Arzu Özkan, şehit annesi Erengü Tortumlu, şehit babası Süleyman Tortumlu, şehit eşi Eda Tortumlu ve kurum müdürleri katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Vali Memiş ve beraberindekiler kütüphaneyi gezdi. Daha sonra Vali Memiş tarafından şehit yakınlarına plaket ve kütüphanenin anahtarı takdim edildi. Tunceli Valisinin eşi Arzu Özkan'a takdim edilen çiçeği şehit annesi Erengül Tortumlu'ya vermesi ise duygulandırdı. Anne Erengül Tortumlu duygulandıklarını belirterek, "Çok güzel, çok acı bir gurur. Çok mutluyuz, inşallah çocuklara bir faydası olur" dedi.

"Kızımın yarın doğum günü, hediyesi kütüphane oldu"

Şehit Burak Tortumlu'nun eşi Eda Tortumlu,"Çok mutluyuz. Yarın kızımızın doğum günü 1 yaşına giriyor. Çok güzel bir hediye oldu. Eşimin kitabını daha okumadım, kızım okuma yazma öğrendiği zaman birlikte okuruz diye düşündüm" diye konuştu.

Öte yanda Şehit Burak Tortumlu'nun görevdeyken yazdığı kitapta kütüphanede yerini aldı. Kardeşinin şehit olmadan 1 yıl önce kendisine kitabın nüshasını verdiğini belirten abla Miray Tortumlu Aktaş, kardeşi şehit olduktan sonra kitabı basıma verdiklerini söyledi. Aktaş, "2014 yılında yazdı. Bana vermişti gizli kalmasını istiyordu. Şehit olduktan sonra bastırdık eğer ilgi görürse gelirini Mehmetçik Vakfı'na bağışlamayı düşünüyoruz. İçeriği eski imparatorlukla alakalı. Şehit olmadan 1 yıl önce teslim etmişti. Şehit olunca kitabı çıkarmak nasip olacakmış demekmiş. Gördüğünü, hissettiğini ve mutlu olduğunu biliyorum" diye konuştu.

YORUMLAR
500
Tekirdağlı şehidin adı Barış Sokak'ta yaşayacak Tekirdağlı şehidin adı Barış Sokak'ta yaşayacak Burhaniye'de Huzurevi Sakinleri ve Şehit Aileleriyle Babalar Günü Buluşması Burhaniye'de Huzurevi Sakinleri ve Şehit Aileleriyle Babalar Günü Buluşması Simav'da şehit mezarları ve şehit aileleri ziyaret edildi Simav'da şehit mezarları ve şehit aileleri ziyaret edildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şehit Burak Tortumlu'nun kızına erken doğum günü hediyesi- Şehit Burak Tortumlu adına kütüphane açıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement