Konya'da askeri eğitim uçağı düştü! Pilot uçaktan atlayarak kurtuldu - Son Dakika

Konya'da askeri eğitim uçağı düştü! Pilot uçaktan atlayarak kurtuldu

06.12.2022 14:57

Konya Merkez Karatay ilçesinde cezaevi yakınlarında Türk Yıldızları ekibine ait F5 uçağı, kuş çarpması sebebiyle motorlarının durmasının ardından düştü. Pilotun, uçaktan fırlatma koltuğunu kullanıp atlayarak kurtulduğu öğrenildi.

Merkez Karatay ilçesi cezaevi yakınlarında Türk Yıldızları ekibine ait F5 uçağı düştü. Kazanın, kuş çarpması sonucu uçak motorlarının durması nedeniyle gerçekleştiği açıklandı. Fırlatma koltuğunu kullanıp uçaktan atlayan pilotun sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

"PİLOTUMUZUN SAĞLIK DURUMU İYİ"

Kazaya ilişkin Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Türk Yıldızlarına ait F-5 tipi bir uçağımız kuş çarpması sonucu motorlarının durması nedeniyle Konya'da kaza kırıma uğramıştır. Pilotumuz uçaktan atlayarak sağ olarak kurtulmuş, gerekli kontrol ve tedavisinin yapılması için hastaneye sevk edilmiştir. Pilotumuzun sağlık durumu iyidir" denildi.

Konya'da askeri eğitim uçağı düştü! Pilot uçaktan atlayarak kurtuldu

GEÇEN SENE DE KAZA OLMUŞTU

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında da Konya'da akrobasi timi Türk Yıldızları'na ait NF-5 tipi bir gösteri uçağı eğitim uçuşu sırasında düşmüştü. Kazada pilot yüzbaşı Burak Gençcelep şehit olmuş ve bu Türk Yıldızları'nın ikinci şehidi olarak kayıtlara geçmişti. Daha önce de 13 Mart 2012 yılında meydana gelen kazada pilot Yüzbaşı Ümit Özer hayatını kaybetmişti.

Konya'da askeri eğitim uçağı düştü! Pilot uçaktan atlayarak kurtuldu
YORUMLAR (1)
  • Fatih Tarazan: Bir pilot kolay yetismiyor uçak alinir koca 80 milyona 3 uçak koymaz.Turk yildizlarina geçmis olsun eğitim uçuşlarina devam gururumuzsunuz Cevap Yaz 30 0 Yayından Kaldır
500
Başkan Altay: 'Şehrimiz yeni bir Bilgehaneye daha kavuşuyor' Başkan Altay: 'Şehrimiz yeni bir Bilgehaneye daha kavuşuyor' Konya'da 6 bin 220 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi Konya'da 6 bin 220 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi Metruk ev alev alev yandı Metruk ev alev alev yandı

Son Dakika Güncel Konya'da askeri eğitim uçağı düştü! Pilot uçaktan atlayarak kurtuldu - Son Dakika


Advertisement