Son dakika gündem: Tel Rıfat'ta SMO askerlerinin operasyon hazırlığı sürüyor - Son Dakika

Son dakika gündem: Tel Rıfat'ta SMO askerlerinin operasyon hazırlığı sürüyor

02.07.2022 15:48

Son dakika haberler: - Tel Rıfat'ta SMO askerlerinin operasyon hazırlığı sürüyor Suriye Milli Ordusu (SMO), Türk hükümetinin düzenleyeceği askeri operasyon öncesi hazırlıklarını sürdürüyor.

- Tel Rıfat'ta SMO askerlerinin operasyon hazırlığı sürüyor

TEL RIFAT - Suriye Milli Ordusu (SMO), Türk hükümetinin düzenleyeceği askeri operasyon öncesi hazırlıklarını sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bir gece ansızın girebiliriz" söylemi ile Suriye'nin kuzeyine operasyon sinyali vermesinin ardından operasyonun yapılacağı tahmin edilen bölgelerde hareketlilik devam ediyor. Tel Rıfat kentindeki Suriye Milli Ordusu askerlerinin operasyona yönelik hazırlıkları da sürüyor. Hazırlıkların önemli aşamalar içerdiğini belirten SMO Komutanı Younis Derbas, "Türk hükümetinin düzenleyeceği operasyona hazırlık yapıyoruz. Hazırlık ve kontrol için silah ve mühimmatları topluyoruz. Yerinden edilmiş sivillere göndermek istediğim mesajda onlara çok teşekkür etmek istiyorum. Allah'ın izni ile onların güvenliğini sağlamak için topraklarını özgürleştireceğiz. Çünkü terör örgütü PKK her yeri bombalıyor" dedi.

YORUMLAR
500
Türkiye'nin Esad ile görüşmesini istemeyen Suriyeliler, 'Rejimi devireceğiz' sloganlarıyla yürüdü Türkiye'nin Esad ile görüşmesini istemeyen Suriyeliler, 'Rejimi devireceğiz' sloganlarıyla yürüdü Şarkıcı Mustafa Sandal'dan Suriye'de yakılan Türk bayrağına dair sert sözler: Uğurlarında verilen yüzlerce şehit, harcanan milyarlarca dolar ve final Şarkıcı Mustafa Sandal'dan Suriye'de yakılan Türk bayrağına dair sert sözler: Uğurlarında verilen yüzlerce şehit, harcanan milyarlarca dolar ve final Ünal Çeviköz: 'Şam Yönetimi ile Diyalog İçinde Olunması Gerçekçi ve Doğru Bir Yol Haritasının Gereklerindendir. Ünal Çeviköz: 'Şam Yönetimi ile Diyalog İçinde Olunması Gerçekçi ve Doğru Bir Yol Haritasının Gereklerindendir.
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Son dakika gündem: Tel Rıfat'ta SMO askerlerinin operasyon hazırlığı sürüyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement