Son Dakika Haberleri: Starbucks, Sipariş Vermek İçin Arkadaşlarını Bekleyen Müşterileri Gözaltına Aldırdı
BBC

Starbucks, Sipariş Vermek İçin Arkadaşlarını Bekleyen Müşterileri Gözaltına Aldırdı

5 gün önce

Kahve zinciri Starbucks, sipariş vermek için arkadaşlarını bekleyen iki siyah müşterisine "sipariş verin ya da gidin" dedikten sonra polis çağırarak gözaltına aldırmasının ardından özür diledi.

Kahve zinciri Starbucks, sipariş vermek için arkadaşlarını bekleyen iki siyah müşterisini polis çağırarak gözaltına aldırmasının ardından özür diledi. Philadelphia polisi ise müşterileri gözaltına almalarının doğru olduğunu açıkladı.

"YA SİPARİŞ VERİN YA DA ÇIKIN"

Geçen hafta ABD'nin Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde yaşanan olayda iki siyah adam Starbucks'a gelerek üçüncü arkadaşlarını beklemeye başlamış, bu sırada yanlarına gelen mağaza müdürü "ya sipariş verin ya da dışarı çıkın" uyarısında bulunmuştu.

Siparişi arkadaşları gelince vereceklerini söylemeyen müşteriler dışarı çıkmayı reddedince mağaza yönetimi polis çağırmış, müşterilerini "özel mülkiyetin ihlali" suçlamasıyla gözaltına aldırmıştı.

"ONLAR BİR ŞEY YAPMADI"

İki arkadaşın mağazaya girmesinden 15 dakika sonra Starbucks'a giren bekledikleri kişi de ikilinin gözaltına alınmasına tanık olmuştu.

Olay mağazadaki bir müşteri tarafından kameraya çekilirken müşterilerin "Niye gözaltına alıyorsunuz? Onlar bir şey yapmadı" dediği duyuldu.

SİYAHLARA ÖZEL MUAMELE TEPKİ ÇEKTİ

"Bu adamlar sipariş vermediği için polis çağrıldı. Arkadaşlarını bekliyorlardı ki kelepçeyle mağazadan çıkarılırken kendisi geldi. Mağazadaki beyazlar ise kendileri de aynı şeyi yapmalarına rağmen neden gözaltına alınmadıklarını şaşırdı."

Videonun sosyal medyada milyonlarca kez izlenmesinin ardından Pazar günü konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Starbucks CEO'su Kevin Johnson, videoyu izlerken zorlandığını, yapılanların yanlış olduğunu söyledi.

CEO, DURUMU DÜZELTME SÖZÜ VERDİ

"Durumu düzeltmek için elimizden geleni yapacağız. Müşterilerin çektiği videoyu izlemek çok zor ve buradaki eylemler Starbucks görevleri ve değerleri ile uyuşmuyor."

POLİS YAPTIĞININ ARKASINDA

Philadelphia Polis Komiseri Richard Ross, polislerin yaptığının doğru olduğunu söyledi:

"Eğer bir iş yeri bizi çağırarak bazı kişilerin mağazada artık bulunmasını istemediğini söylerse polislerin bu görevi yerine getirmesi yasal bir zorunluluktur."

BBC

YORUMLAR (28)
  • Kara: Işte kılıçdaroğlu sürekli osmanlı yı kötüleyip duruyor aha git batılıların yanına öve öve bitiremediği n medeniyet Cevap Yaz 1 2 Yayından Kaldır
  • Yasemin: Farklı kahfelere gidiyorum bazen dinlenmek için oturuyorum hiç böyle sorunla karşılaşmadım, bazende kahfe içiyorum, Ayrıça polis çağrıldığı için gorevini yapar. Ve Strabucks oturan insana tepki göstermeden önce pislik içinde yüzen tuvaletlerini temizlesinler temizlik sıfır. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • mütevazı: böyle ırkçı yerleri kapatıp sahiplerini içeri tıkacaksın. Türk kahvesi içelim keyfimize bakalım. Cevap Yaz 10 0 Yayından Kaldır
  • TAHİR : BU MARKANIN KAHVE ELİNDE KAHVE BARDAGIYLA BİR HALTMIŞ GİBİ KASILA KASILA GEZEN BEYNSİZLERİ BİR TÜRLÜ ANLAMIŞ DEĞİLİM Cevap Yaz 24 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


ABD'nin Nükleer Anlaşma Tehdidine İran'dan Rest: Nükleer Faaliyetlere Yeniden Başlarız Silahlı İnsansız Deniz Aracı 'Wattozz' Dünya Basınında

ABD'nin En Yaşlı Suçlusu İdam Edildi Murat Dalkılıç ve Hande Erçel, 20 Günlük Amerika Tatiline Servet Ödedi