Suriye Sınırındaki Güvenlik Duvarı Yükseliyor - Son Dakika

Suriye Sınırındaki Güvenlik Duvarı Yükseliyor

30.08.2016 10:53
Suriye Sınırındaki Güvenlik Duvarı Yükseliyor, System.String[]

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; Suriye sınırında yapımı devam eden güçlendirilmiş modüler duvar örme çalışmalarını inceledi. Vali Tuna duvar örme çalışmalarının iddia edildiği gibi her hangi bir askeri hareketlilik veya karşı tarafa yönelik bir saldırı olmadığını söyledi.

Türkiye- Suriye sınıra güvenlik amaçlı duvar örülüyor. Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki Mürşitpınar sınır kapısı bölgesinde devam eden duvar örme çalışmalarının da 3, 60 m. yüksekliğinde toplam beş kilometre uzunluğunda olacağı belirtildi. Sınır kapısının doğu yönünde bir batı yönündeyse dört kilometre boyunca inşa edilecek duvar çalışmaları sırasında bir açıklama yapan Vali Tuna; sınır güvenliğini korumaya yönelik devam eden modüler duvar inşasının uluslararası koordinatlarla belirlenen sınır hattında sürdüğünün altını çizdi.

220 KİLOMETRE
Sınırdaki güçlendirme çalışmalarının aylar öncesinde planlanarak hayata geçirildiğini sözlerine ekleyen Vali Güngör Azim Tuna, "Mürşitpınar'da yapılan çalışmalar bu işin devamı niteliğindedir. Türkiye kendi sınır güvenliğini garantiye almak için ilave bir önlem olarak duvar yapımına devam ediyor. Yeni bir uygulama değildir. Şanlıurfa'nın 220 kilometre civarında bir sınır hattı var. Peyderpey bütün sınır hattınca bu duvar çekilecek. Şu anda da Mürşitpınar bölgesinde duvar çalışmaları devam ediyor. İddia edildiği gibi her hangi bir askeri hareketlilik veya karşı tarafa yönelik bir saldırı kesinlikle söz konusu değil. Duvarın yapımı esnasında aldığımız güvenlik tedbirleri var. Bu çalışma devam edecek ve biz bunu takip edeceğiz. Önceliğimiz sınır güvenliğini daha sağlıklı hale getirmektir. Geçmişte sınır hattında zaman zaman ihlaller yaşanabildi. Buradaki fiziki güvenlik sistemleri zaman içerisinde deforme olabiliyor. Bunlar hem yeniden gözden geçiriliyor hem de duvar ve yeni oluşturulacak güvenlik sistemleriyle illegal giriş çıkışların önlenmesi noktasında görevli arkadaşlarımızın elini güçlendirmiş oluyoruz. Bunu dışında bir durum söz konusu değildir" dedi.

SÜLEYMANŞAH TÜRBESİ
Suruç'taki incelemeleri kapsamında Süleymanşah Türbesini ve sınır nöbetine devam eden askerleri de ziyaret eden Vali Tuna'ya; Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Kemal Timuroğlu, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ve Hudut Alay Komutanı Albay Cengiz Hüner eşlik etti. (Kaynak: Gazete İpekyol)

Suriye Sınırındaki Güvenlik Duvarı Yükseliyor

- Kaynak: Temsilci

Son Dakika Güncel Suriye Sınırındaki Güvenlik Duvarı Yükseliyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Emniyet Genel Müdürlüğü, tam karantina tedbirlerini içeren genelgeyi yalanladı Sağlık Bakanı Koca'dan İstanbul uyarısı: Risk devam ediyor Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Yunanistan, Girit'te ABD ile birlikte S-300 hava savunma sistemini test etti Rıdvan Dilmen'den Galatasaray'ın penaltısıyla ilgili olay sözler: Futbolu öldürmek için her şeyi yapıyorlar Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı