Tabula Rosa" İzleyiciyle Buluşacak - Son Dakika

Tabula Rosa" İzleyiciyle Buluşacak

04.01.2017 16:29
Tabula Rosa

"TRT TV Filmleri Projesi" kapsamında çekilen 33 filmden biri olan "Tabula Rosa", "TRT Ev Sineması" kuşağında izleyiciyle buluşacak.

"TRT TV Filmleri Projesi" kapsamında çekilen 33 filmden biri olan "Tabula Rosa", "TRT Ev Sineması" kuşağında izleyiciyle buluşacak.

Senaryosunu Gülin Tokak ve Ümit Cihan Canpolat'ın yazdığı film, geçirdiği bir travma sonucu hafızasını kaybeden Ermeni avukat Rosa'nın hikayesini konu ediniyor.

Yönetmen koltuğunda Hatice Memiş'in oturduğu filmin yapımcılığını Ferhat Eşsiz üstleniyor.

"Tabula Rosa"nın oyuncu kadrosunda Zerrin Sümer, Bestemsu Özdemir, Yiğit Kirazcı, Suzan Aksoy, Kevork Türker, Melina Ozprodomos, Michaela Foldiova, Eren Dinler, İskender Bağcılar, Celal Bıyıklı, Ersin Arıcı, Gürkan Gedikli, Burç Kümbetlioğlu, Caner Solmaz, Engin Gürmen ve Yücel Or yer alıyor.

Filmin konusu özetle şöyle:

"Birden bire hafızasını kaybeden Rosa, geçmişinde yaşadığı bütün kirli bilgilerden, imgelerden, söylentilerden uzakta tertemiz ve masum bir hayata başlayarak kendi halinde yaşamını sürdürmeye çalışan Sinan'a aşık olur. Çok geçmeden ailesi Rosa'yı bulur. Rosa henüz hafızasını kazanamamış olsa da çevresi ve ailesi dolayısıyla kimliği ortaya çıkar. Sinan ve Rosa, farklı inanç ve görüşlere sahip iki ailenin bireyidir. Aralarında bir ilişki, hatta evlilik mümkün değildir. Rosa, henüz hatırlayamadığı insanların arasında, kendisine konan yasaklar ve kurallarla kuşatılır. O ise bütün bunları saçma bulmaktadır. Rosa, ailesine ve çevresine karşı gelerek aşkından vazgeçecek mi?"

"Tabula Rosa", yarın 20.00'de TRT1 ekranlarında izlenebilecek.

Tabula Rosa İzleyiciyle Buluşacak

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Tabula Rosa' İzleyiciyle Buluşacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Evlerin çatısında dahi çim çıkıyor! Dünyanın kuzey ucundaki Faroe Adaları'nda yer gök yeşil Selahattin Demirtaş, kendisini ve muhalefeti eleştirdi İntihar için inşaata çıkan vatandaş, karısının tek sözüyle aşağıya indi Marsilya Sportif Direktörü'nden İrfan Can açıklaması: Hamle yapacağız Bağcılar'da su satan çocuk videosu kurgu çıktı! YouTuber Fariz için yasal işlem başlatılacak Aslışah Alkoçlar hamile mi? Bomba iddia ortalığı karıştırdı Oyuncu Asia Argento, yönetmen Rob Cohen'in kendisine tecavüz ettiğini itiraf etti Kocasına kızan Hanife, sosyal medyadan dekolteli pozunu paylaştı