Son Dakika Haberleri: Tam 1 Yıl Önce İstanbul Bembeyazdı

Tam 1 Yıl Önce İstanbul Bembeyazdı

2 yıl önce

İstanbul'da geçen yıl bugün kent beyaz örtüyle kaplıydı.

Tam 1 Yıl Önce İstanbul Bembeyazdı, System.String[]
İstanbul'da geçen yıl bugün kent beyaz örtüyle kaplıydı. Bugün ise vatandaşlar sıcak havanın tadını çıkarıyor.

Geçen yıl 8 Ocak günü Sultanahmet, Haliç, İstiklal Caddesi gibi İstanbul'un birçok noktası karlar altındayken, bugün kentte yazdan kalma bir gün yaşanıyor. Mega kentin karlar altındaki 1 yıl önceki görüntüsüyle bugün çekilen görüntüler yan yana geldiğinde aynı günlerde yaşanan sıcaklık farkı da gözler önüne serildi. Önceki sene bu zamanlar beyaza bürünen İstanbul'da karın etkisiyle kartpostallık görüntüler oluşurken, bu günlerde vatandaşlar sıcak havanın tadını çıkarıyor. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üstünde seyrettiği bu günlerde çok sayıda vatandaş ailesiyle birlikte İstiklal Caddesi'ne geldi. Güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar kentin çeşitli noktalarında gezintiye çıkarken kimi vatandaşlar da Sultanahmet Meydanı'nda bol bol fotoğraf çektirdi, kuşları besledi. Vatandaşlar ayrıca 2 yıl arasındaki büyük sıcaklık farkı hakkında konuşarak ocak ayında yaşanan güneşli havayı değerlendirdi.

"İSTANBUL'DA HAVA GÜZEL OLSUN "

Taksim'e iş için geldiğini ve İstanbul'da havanın geçen seneye aynı zamanlara oranla çok farklı olduğunu dile getiren Murat Tonguç, "Havanın güneşli olması bizim için ve evsizler için güzel bir şey ama uzun vadede düşünürsek küresel ısınma olsun hava değişiminin global etkileri olsun kötü bir şey. Tarım için de kötü bir şey ama havanın güzelliği sadece İstanbul içinse sorun değil, İstanbul dışında da böyleyse kötü olur. İstanbul'da hava güzel olsun, iş için geldim buraya" dedi.

"GEÇEN SENE BU ZAMAN DIŞARI ÇIKAMIYORDUM"

Sıcak havayı fırsat bilerek Sultanahmet Meydanı'na gezmeye gelen bir vatandaş, "Geçen sene bu zaman dışarı çıkamıyordum ben şuan dışarıdayım en büyük fark bu. Kar yağıyordu, araç, kurye zor geliyordu, geçen sene hiç iş yoktu şu an yapıyorum" ifadelerini kullandı.

(İsmail Coşkun - Serdal Altıntepe - Emrah Kuş/İHA)Dodurga'da 14 Milyon Ton Kömür Rezervi Bulunuyor Ünlü Deprem Tahmincisi Frank Hoogerbeets'ten Korkutan Uyarı: Mega Deprem Olacak

Merve Sanay'ın Hakan Çalhanoğlu ile Gizli Mesajları Ortaya Çıktı