Tegv Ergani Öğrenim Birimi'nden "Eğlen Öğren Hijyen" Etkinliği - Son Dakika

Tegv Ergani Öğrenim Birimi'nden "Eğlen Öğren Hijyen" Etkinliği

02.01.2012 17:40
Tegv Ergani Öğrenim Birimi'nden

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Ergani Öğrenim Birimi'nce Diyarbakır'daki Kayapınar Vehbi Koç İlköğretim Okulu'nda, "Eğlen Öğren Hijyen" etkinliği düzenlendi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Ergani Öğrenim Birimi'nce Diyarbakır'daki Kayapınar Vehbi Koç İlköğretim Okulu'nda, "Eğlen Öğren Hijyen" etkinliği düzenlendi.

TEGV Ergani Öğrenim Birimi Sorumlusu Şafak Bozdoğan Demirci, yaptığı açıklamada, çocukların enfeksiyon açısından en riskli grubu oluşturduğunu söyledi.

Dünyada her yıl 5 yaş altında 8 milyon çocuğun yaşamını yitirmesinde enfeksiyon oranının büyük etkisi olduğunu ifade eden Demirci, tüm yaş gruplarında hastalıkların oluşmasını engellemek için alınan koruyucu önlemlerin başında kişisel hijyen uygulamalarının geldiğini belirtti.

Demirci, sadece hijyen kurallarına riayet ederek hastalıklara karşı korunmanın mümkün olduğuna dikkati çekerek, şöyle dedi:

"Örneğin düzenli el yıkama ile çocuklarımızın solunum yolları enfeksiyonuna yakalanma riskini yaklaşık yüzde 23 oranında azaltmak mümkün. El yıkamak enfeksiyon hastalıklarından korunmada en etkili ve ucuz bir yöntemdir. Özellikle tuvaletten çıktıktan sonra el yıkama bu tip enfeksiyon hastalıklarının önlenmesinde en etkin yöntemdir. Kişisel bakımın yanı sıra bulunduğumuz ortamlarda ve evlerimizde de mikropların yoğun olduğu ve bulaşma riski yüksek yerlerin hijyenik bir biçimde temizlenmesi enfeksiyon riskini ciddi bir şekilde azaltabilir. Bu etkinlikte amacımız çocuklara hijyen konusunda eğitim vererek el yıkama alışkanlığını kazandırmaktır."

- DİYARBAKIR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tegv Ergani Öğrenim Birimi'nden 'Eğlen Öğren Hijyen' Etkinliği - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak 00:54 Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti 00:22 Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı 23:40 Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı
Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 23:01 Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü 22:57 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü 21:09 Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü
Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi 19:56 Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi 17:49 Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi
Advertisement