Temiz Seçim Platformu, Yarın TBMM'de Kılıçdaroğlu'nu Ziyaret Edecek - Son Dakika
Temiz Seçim Platformu, Yarın TBMM'de Kılıçdaroğlu'nu Ziyaret Edecek

Temiz Seçim Platformu, Yarın TBMM'de Kılıçdaroğlu'nu Ziyaret Edecek

14.11.2022 16:12

Aralarında eski bakanlar, milletvekilleri ve hukukçuların olduğu; sözcülüğünü ise eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan ile eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez’in yaptığı Temiz Seçim Platformu; yarın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, TBMM’deki Grup Toplantısı’ndan sonra ziyaret edecek.

Aralarında eski bakanlar, milletvekilleri ve hukukçuların olduğu; sözcülüğünü ise eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan ile eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez'in yaptığı Temiz Seçim Platformu; yarın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, TBMM'deki Grup Toplantısı'ndan sonra ziyaret edecek.

Eski bakanlar, milletvekilleri ve öğretim üyeleri tarafından 10 yıl önce kurulan Temiz Seçim Platformu, seçim güvenliğinin amacıyla çalışmalarına yeniden başladı.

ANKA Haber Ajansı'nın edindiği bilgiye göre; seçim güvenliği için oluşturulan "Temiz Seçim Platformu" sözcüleri ve üyeleri yarın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edecek.

Platform üyelerinin, Kılıçdaroğlu'na Haziran 2023'te yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Genel Seçimler'inde seçim güvenliğine ilişkin önerilerini sunması bekleniyor.

ESKİ BAKANLAR, MİLLETVEKİLLERİ, HUKUKÇULAR..."

Platform sözcülüğünü eski bakanlar Yaşar Okuyan ve Ufuk Söylemiz yapıyor. Platformda şu isimler yer alıyor:

"Eski Devlet bakanları Tayfun İçli, Mehmet Çevik, Aydın Tümen ve Ramazan Mirzaoğlu, eski Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz, eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın, eski Adalet bakanları Hikmet Sami Türk ve Seyfi Oktay, eski milletvekilleri Mehmet Tomanbay ve Şevket Bülent Yahnici, eski Yargıtay Başkanı Sami Selçuk, öğretim üyeleri Kemal Yıldırım ve Necdet Basa, hukukçular İlke Çakar, Mehmet Öztoprak ve Suna Öztaşdöndüren, eski Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, uluslararası danışman Gözde Dizdar, gazeteci Yavuz Selim Demirağ, inşaat mühendisi Cumhur Tezsezen."

Fotoğraf: ARŞİV

Kaynak: ANKA
YORUMLAR (1)
  • Nejat Ergenç: Sizde buyrun bakalım.topunuz gelin. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Ekrem İmamoğlu harekete geçiyor! Ya CHP liderliğine soyunacak ya da yeni parti kuracak Ekrem İmamoğlu harekete geçiyor! Ya CHP liderliğine soyunacak ya da yeni parti kuracak Kemal Kılıçdaroğlu, seçim yenilgisinden sonra ilk kez konuştu: O faturaları silin Kemal Kılıçdaroğlu, seçim yenilgisinden sonra ilk kez konuştu: O faturaları silin

Son Dakika Güncel Temiz Seçim Platformu, Yarın TBMM'de Kılıçdaroğlu'nu Ziyaret Edecek - Son Dakika


Advertisement