Terör örgütüne büyük darbe! Operasyonlar sonucu 8 terörist etkisiz hale getirildi - Son Dakika

Terör örgütüne büyük darbe! Operasyonlar sonucu 8 terörist etkisiz hale getirildi

25.05.2022 18:33

Türk Silahlı Kuvvetleri yurt içinde ve yurt dışında yürüttüğü başarılı operasyonlarına devam ediyor. TSK, sınır ötesinde yürütülen Pençe-Şimşek operasyonunda 3, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde ise 5 teröristi etkisiz hale getirdi.

Milli Savunma Bakanlığı sınır ötesinde yürütülen, Pençe-Şimşek, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı harekatlarındaki gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı.

TERÖRE "ÇELİKTEN PENÇE"

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı terörist ateş destek vasıtalarıyla etkisiz hâle getirildi. Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz 'çelikten pençeleri' ile terör yuvalarını parçalamaya devam ediyor. Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Şimşek bölgesinde tespit edilen 3 PKK'lı terörist ateş destek vasıtalarımızla etkisiz hâle getirildi. Terörle mücadelemiz kararlılıkla sürecek!"

Terör örgütüne sınır ötesinde darbe! 8 terörist etkisiz hale getirildi

"SALDIRI GİRİŞİMİ ÖNLENDİ"

Bakanlık'tan yapılan bir diğer açıklamada, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 5 PKK/ YPG'li teröristin daha etkisiz hale getirildiği kaydedildi. Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, terör inlerini yerle bir etmeyi sürdürdüğü, sürdüreceği vurgulandı.

Terör örgütüne sınır ötesinde darbe! 8 terörist etkisiz hale getirildi
YORUMLAR
500
Son dakika haberi: İçişleri: PKK'dan kaçan 3 terör örgütü mensubu güvenlik güçlerine teslim oldu Son dakika haberi: İçişleri: PKK'dan kaçan 3 terör örgütü mensubu güvenlik güçlerine teslim oldu MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir, 'Adım Adım 2023' programında konuştu MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir, 'Adım Adım 2023' programında konuştu Bingöl'de 4 PKK sığınağı ve el yapımı patlayıcı imha edildi Bingöl'de 4 PKK sığınağı ve el yapımı patlayıcı imha edildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Terör örgütüne büyük darbe! Operasyonlar sonucu 8 terörist etkisiz hale getirildi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement