THY ve Pegasus, Irak ve İran uçuşlarını geçici olarak durdurdu - Son Dakika

THY ve Pegasus, Irak ve İran uçuşlarını geçici olarak durdurdu

2 ay önce

Türk Hava Yolları, Irak ve İran'a gerçekleştirilen tarifeli seferlerini tedbir amacıyla yarın saat 21.00'e kadar askıya aldı. Pegasus Havayolları da, bugün gerçekleştireceği tüm İran ve Irak uçuşlarını durdurdu.

İran ile ABD arasında son günlerde yaşanan kriz sürerken bölgede artan gerilim nedeniyle THY, Irak ve İran'a yaptığı tarifeli seferleri geçici olarak durdurdu. Bu kapsamda THY, iki ülkedeki uçuşlarını yarın akşam saat 21.00'e kadar durdurma kararı aldı.

IRAK VE İRAN HAVA SAHASI KULLANILMAYACAK

Öte yandan Türk Hava Yolları'nın farklı ülkelere seyahat eden uçakları da Irak ve İran hava sahasını yine bu süre zarfında kullanmayacak. Uçaklar belirtilen hava sahasına girmeden rotalarında devam edecek.

PEGASUS DA ASKIYA ALDI

Pegasus Havayolları, bugün gerçekleştireceği tüm İran ve Irak uçuşlarını durdurdu. Güvenlik gerekçesiyle seferlerin geçici bir süre iptal edildiği öğrenildi. Pegasus uçakları, geçici bir süre İran ve Irak hava sahasını kullanmayacak.

NE OLMUŞTU?

İran, ABD'nin suikastla öldürdüğü General Kasım Süleymani'nin toprağa verilmesinin hemen öncesinde Donald Trump yönetimine misillemelerine başladı: Irak'ta Amerikan askerlerinin bulunduğu iki üs, sabaha karşı füzelerle vuruldu. Devrim Muhafızları, başkent Bağdat'taki El Esad Üssü ile Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin başkenti Erbil'in yakınlarındaki iki üste 80 Amerikalının öldüğünü öne sürdü. Saldırılardan saatler sonra kameralar karşısına geçen ABD Başkanı Donald Trump hiçbir ABD'linin zarar görmediğini açıkladı.

THY ve Pegasus, Irak ve İran uçuşlarını geçici olarak durdurdu
Son dakika: Irak Başbakanı: İran, ABD üssüne saldırmadan önce bize bilgi verdi

İran'ın ABD üslerine fırlattığı füzelerden en net fotoğraflar geldi

İran, Trump'ın "Milyarlarca dolara mal oldu" dediği üssü vurdu

İran'ın saldırısı sonrası Amerika'nın HAARP sistemini devreye soktuğu iddia edildi

İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den yeni saldırı sinyali

İran'ın, Irak'ta bulunan ABD üssüne yaptığı saldırıdan en net görüntüler

Son dakika: İran'ın ABD üssünü vurmasının ardından Dini Lider Hamaney'den ilk açıklama

İran'ın füze saldırısı sonrası Trump'tan ilk açıklama: Her şey yolunda

Haber Yayın Tarihi: 08.01.2020 07:58 Son Dakika

"Bu çocuklar benden mi?" diye sorduğu eşini boğazını keserek öldürdü
Kadir'e üniversite sınavına hazırlanması için cezaevinde özel eğitmen desteği veriliyor Yusufeli Barajı'nın gövde yüksekliği 184 metreye ulaştı