Son Dakika Haberleri: Tırı Otomobilin Üstüne Sürdü, "Pişmanım" Dedi, Tutuklanmaktan Kurtulamadı

Tırı Otomobilin Üstüne Sürdü, "Pişmanım" Dedi, Tutuklanmaktan Kurtulamadı

12 ay önce

Konya’da kendisine selektör yaptığını ve eşine küfür ettiğini iddia ettiği kişinin aracının üzerine tırını kasıtlı olarak süren ve yakalanıp adliyeye sevk edilen sürücü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tırı Otomobilin Üstüne Sürdü,
Konya'da kendisine selektör yaptığını ve eşine küfür ettiğini iddia ettiği kişinin aracının üzerine tırını kasıtlı olarak süren ve yakalanıp adliyeye sevk edilen sürücü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, 3 Şubat günü merkez Selçuklu ilçesi Genç Osman Caddesi üzerinde bulunan kavşağında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.D, 35 BAA 17 plakalı otomobiliyle kırmızı ışıkta beklediği sırada, iddiaya göre yolun karşısında başka bir otomobilde bulunan arkadaşını fark edip, selektör yaptı. Bu sırada arkadaşının otomobilinin yanında bulunan plakasız tır sürücüsü araçtan inip, "Neden bana selektör yapıyorsun?"dedi. Bu sırada otomobil sürücüsü M.D, tır sürücüsüne kendisine değil, yanında bulunan ve içinde arkadaşının olduğu otomobilin sürücüsüne selektör yaptığını ifade etti ancak araç sürücüleri tartışmaya başladı. Tartışma sonrası öfkelenen tır sürücüsü aracına binerek içinde M.D'nin olduğu otomobile iki kez kasıtlı olarak çarptı. Çarpmanın etkisiyle M.D'nin aracının arkasında bekleyen araçlarda bulunan ve hasar gören 2 otomobilde bulunan İ.Ş, D.A. ve F.Ç. yaralandı. Olayın ardından tır sürücüsü olay yerinden kaçtı.

İzmir'de yakalanarak gözaltına alındı

Olayın ardından polis ekiplerince çalışma başlatıldı. Polis ekiplerinin olayı yaşayan görgü tanıklarından aldığı ifadeler doğrultusunda bazı görgü tanıkları aracın sürücü kapısında aslan figürü olduğunu söyledi. Çalışmalarını bu yönde yoğunlaştıran polis ekipleri aracın Oruç Karağlı'ya ait 35 AH 6508 plakalı tır olduğunu belirledi. Polis ekipleri çalışmaları doğrultusunda Oruç Karağlı'nın İzmir'e gittiğini belirledi. Polis ekiplerince İzmir'de gözaltına alınan Oruç Karağlı Konya'ya getirildi.

"Bilerek isteyerek olmadı, eşime küfrettiklerinden dolayı yaptım"

Oruç Karağlı'nın kazada kırılan tamponunu değiştirip, ön camda bulunan şeridi çıkardığı öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Oruç Karağlı çıkarıldığı mahkemece, "Kasten yaralama ve genel güvenliğin tehlikeye sokulması" suçlamasıyla tutuklandı. Oruç Karağlı cezaevine götürülmek üzere adliyeden çıkarıldığı sırada İHA muhabirinin pişman mısın sorusuna, "Böyle bir olay yaşandığı için pişmanım. Bilerek isteyerek olmadı. Eşime küfrettiklerinden dolayı yaptım" cevabını verdi. - KONYA

YORUMLAR


Kışladaki Gıda Zehirlenmesiyle İlgili Çarpıcı İfadeler: 11 Ayda 15 Kilo Kaybettim Erdoğan, 6 Üniversiteye Rektör Atadı! Aralarında Ünlü İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu da Var

Aylıkları 1000 TL'ye Tamamlanan Binlerce Emekliye 4 Yıl Boyunca Zam Yapılmayacak