TOFD'a Geleneksel İftar Ziyareti - Son Dakika

TOFD'a Geleneksel İftar Ziyareti

23.07.2014 18:24
TOFD'a Geleneksel İftar Ziyareti

TOFD ve Fener Rum Patrikhanesi'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği birlik iftarı, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Fener Rum Patrikhanesi yetkilileri, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği üyeleriyle birlikte verilen iftarda bir araya geldi.

Fener Rum Patriği I. Bartholomeos'un yoğun programı dolayısıyla yer alamadığı Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen geleneksel iftar ziyaretinde, Fener Rum Patrikhanesi yönetiminden Terkos Metropoliti, Apostol Eminansları ve Peder Yuakim Billis ile Bakırköy Belediyesi'ni temsilen Meclis Üyesi Servet Toraman, çok sayıda iş adamı ve engelli vatandaş katıldı.

Her yıl geleneksel biçimde TOFD üyelerine özel olarak düzenlenen iftar sırasında TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş ve Terkos Metropoliti Apostol Eminansları birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

İftar yemeğine ev sahipliği yapan TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş, Fener Rum Patrikhanesi'ne ve tüm katılımcılara teşekkür ettiği konuşmasında; "Yıllardır gelenekselleşen, dinlerin kardeşliğinin en güzel örneklerinden biri olan iftar yemeğinde, TOFD Ailesi olarak Fener Rum Patrikhanesi'ni yeniden ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu" dile getirdi.

Fener Rum Patriği adına konuşan Apostol Eminansları ise; yaptığı konuşmada, "Ramazan Ayı'nın hepimizi kendimizle buluşturmaya, modern çağların hastalığı olarak tespit edilen benlik yalnızlığımızı ortadan kaldırmaya, rahmet, mağfiret, kardeşlik, adalet ve şefkat gibi manevi değerleri yeniden hatırlatmaya en elverişli münasebettir. Yüce Atamızın dediği gibi, "Yurtta sulh cihanda sulh" olsun. Bu en büyük temennimiz ve duamızdır. Memleketimizde, komşularımızda ve dünyada savaş olmasın, barış olsun. Düşkünlere ve muhtaç kardeşlerimize sevgi ve şefkatimizi sunalım ki, Yüce Allah'ın rahmeti ve takdisi hepimizin üstünde olsun" sözlerine yer verdi.

Terkos Metropoliti konuşmasına şu sözlerle devam etti:

"Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği üyeleri ve engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamdaki tüm aktivitelere katılmalarını, hayat mücadelesi vererek, yaşamlarını diğer insanlarla birlikte eşit koşullarda, onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde yer almalarını hayranlıkla izlediğimizi itiraf etmeliyiz" sözleriyle konuya ilişkin düşünceleri aktardı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel TOFD'a Geleneksel İftar Ziyareti - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Rekabet Kurulu, sahibinden.com'a soruşturma açtı 18:37 Rekabet Kurulu, sahibinden.com'a soruşturma açtı Başkan Ali Koç'un aylar önce yaptığı çağrı karşılık buldu! Metin Tokat, MHK üyeliğinden ayrıldı 18:16 Başkan Ali Koç'un aylar önce yaptığı çağrı karşılık buldu! Metin Tokat, MHK üyeliğinden ayrıldı 17 yaşındaki kıza cinsel istismardan yargılanan sanık çark etti: Kendi rızasıyla geldi 18:11 17 yaşındaki kıza cinsel istismardan yargılanan sanık çark etti: Kendi rızasıyla geldi
Tıp dünyasının favorisi at nalı yengeci! Yemek yemeden 1 sene yaşıyor, mavi kanının litresi 15 bin dolara satılıyor 17:48 Tıp dünyasının favorisi at nalı yengeci! Yemek yemeden 1 sene yaşıyor, mavi kanının litresi 15 bin dolara satılıyor Laf attığı gruptan dayak yiyeceğini fark edince 17:14 Laf attığı gruptan dayak yiyeceğini fark edince "Bunlar PKK'lı" diyerek çevreden yardım istedi Kiralık oda ilanı için görüşmeye giden genç kız dehşeti yaşadı! İçeceğine ilaç katılıp gece boyunca tecavüz edilmiş 17:10 Kiralık oda ilanı için görüşmeye giden genç kız dehşeti yaşadı! İçeceğine ilaç katılıp gece boyunca tecavüz edilmiş
Amazon, ABD genelinde 150 bin mevsimlik işçi alacak 16:43 Amazon, ABD genelinde 150 bin mevsimlik işçi alacak Sümeyye Erdoğan, kayınpederi Özdemir Bayraktar'ın tabutuna yaş dolu gözlerle baktı 15:16 Sümeyye Erdoğan, kayınpederi Özdemir Bayraktar'ın tabutuna yaş dolu gözlerle baktı
Advertisement