Son Dakika Haberleri: Tolunay Kafkas'tan Trabzonspor'a Şok Tazminat Yanıtı: Eşimi ve Kayınpederimi Aşamıyorum

Tolunay Kafkas'tan Trabzonspor'a Şok Tazminat Yanıtı: Eşimi ve Kayınpederimi Aşamıyorum

2 ay önce

Trabzonspor'un eski teknik direktörlerinden Tolunay Kafkas, bordo-mavililerden alacağı 9 milyon 222 bin TL tazminatı, "Eşimi ve kayınpederimi aşamıyorum. Onların Trabzonspor ile görülecek hesapları varmış" diyerek indirim yapmadan hepsini temin etti.

Tolunay Kafkas, ekonomik olarak tarihinin en zor günlerini yaşayan Trabzonspor'dan kazandığı tazminatla ilgili kendisinden istenen tüm indirim ve yapılandırma taleplerini reddetti.

Trabzonspor yönetimiyle yaptığı görüşmelerde "Karımı ve kayınpederimi aşamıyorum. Onların Trabzonspor ile görülecek hesapları varmış" gerekçelerini öne süren Kafkas'a 9 milyon 222 bin TL tazminatı, 170 bin TL yargılama ve avukatlık gideri kuruşu kuruşuna ödendi.

TRABZONLULUK SADECE SÖZDE KALDI

Hal böyleyken Trabzonspor'un eski hocası Rıza Çalımbay kazandığı davadan doğan alacağı için yönetimden gelen "Paranızı şu gün ödeyelim, senet de verelim" teklifini geri çevirip, "Ben Trabzonspor'dan senet almam, söz yeterlidir" derken, Trabzonlu olmayan Olcay Şahan daha bir ay önce sözleşmesinde 1 milyon Euro indirime gitti. Tolunay Kafkas'ın bu şekilde davranması ise "Kim Trabzonlu?" sorusunu akıllara getirdi.

KAFKAS SOLUĞU MAHKEMEDE ALDI

Her fırsatta "Ben Trabzonluyum, burası benim evim" diyen, Şubat- Haziran 2013 arasında Trabzonspor'da teknik direktör olarak görev yapan Kafkas'ın davranışı şok etti. Sadri Şener döneminde 3,5 yıllık anlaşmayla göreve başlayan, ardından başkanlık koltuğuna oturan İbrahim Hacıosmanoğlu tarafından sözleşmesi feshedilen Kafkas, mahkemeye gitti. Yerel mahkemede sonuçlanan dava, Yargıtay tarafından da onanınca Trabzonspor, 9 milyon 222 bin TL ödemeye mahkum edildi.

MİLAN KULÜBÜ BİLE ANLAYIŞ SAĞLADI

Aralarında Juraj Kucka ve Uğur Demirok gibi çok sayıda futbolcu alacaklarıyla ilgili her türlü kolaylığı ve yeniden yapılandırmayı kabul ederken, Milan Kulübü de taksitlerde erteleme yaptı. 2015 yılında göreve gelen ve sözleşmesi feshedilen Şota Arveladze, Trabzonspor'daki alacaklarından feragat ederken Kafkas'ın bu şekilde davranmasına taraftarlar büyük tepki gösterdi.

SÖZLEŞMEYİ İMZALAMIYORDU

Tolunay Kafkas, Trabzonspor'da teknik direktör olarak sözleşme imzalayacağı dönemde ilgili tazminat maddesi olmadan sözleşme imzalamayı reddetti. İmza töreni esnasında, "Tazminat maddesi yoksa imzalamam" diyerek törene çıkmayı reddeden Kafkas'ı yöneticiler zor ikna etti.

"KARIM VE KAYINPEDERİM İZİN VERMİYOR!"

Trabzon, Kafkas'ın tazminatının UEFA kulüp lisansı ve ulusal lisansa engel borç olması nedeniyle kendisinden kolaylık istedi. Lisansa engel borcu fırsat bilen Kafkas kendisine ısrarla yapılan yapılandırma ve indirim taleplerini reddetti, parasının tamamını kuruşu kuruşuna istedi. Bunu da "Karımı ve kayınpederimi aşamıyorum. Onların Trabzonspor ile görülecek hesapları varmış" gerekçesine dayandırdı. Trabzonspor, Kafkas'a avukatlık ücreti ve yargılama giderleri de dahil 9.5 milyon lira ödedi.

Tolunay Kafkas'tan Trabzonspor'a Şok Tazminat Yanıtı: Eşimi ve Kayınpederimi Aşamıyorum
Fenerbahçe'den Resmi Abdullah Avcı Açıklaması

Emre Belözoğlu ile Ersun Yanal Arasında Geçen Transfer Konuşması Ortaya Çıktı

Ümit Özat'tan Oruç Tutan Futbolcusuna: Orucun Telafisi Var Ama Maçın Telafisi Yok

Fenerbahçe'den Sürpriz İrfan Can Hamlesi

Haber Yayın Tarihi : 23.05.2019 01:44 

YORUMLAR


MADO'dan sosyal medyayı karıştıran cinsellik içeren görüntüyle ilgili açıklama Yüzerken kayalıkların arasında buldu, yerinden çıkarınca gözlerine inanamadı Okçular Vakfı kapatılıyor iddiasına yalanlama