Son Dakika Haberleri: Toroslar'da Karakucak Güreşleri Nefes Kesti

Toroslar'da Karakucak Güreşleri Nefes Kesti

3 ay önce

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi’nin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği karakucak güreşlerinde, 223 sporcu er meydanına çıktı.

Toroslar'da Karakucak Güreşleri Nefes Kesti, System.String[]
Mersin'in merkez ilçe  Toroslar Belediyesi'nin,  30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95'inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği karakucak güreşlerinde, 223 sporcu er meydanına çıktı.

Soğucak Mahallesi Güreş Alanı'nda minikler ve yıldızlar kategorilerinde, 26 ile 85+ kilolar arasında yapılan müsabakada,  Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen birbirinden başarılı sporcular, birincilik kürsüsüne çıkabilmek için kıyasıya mücadele etti. Çok sayıda güreşseverin izlediği etkinliğe,  Toroslar Belediye Başkanı  Hamit Tuna,  MHP  Mersin milletvekili  Baki Şimşek, Belediye Meclis üyeleri,  Toroslar İlçe  Jandarma Komutanı  Jandarma Yüzbaşı Mahmut Eryiğit,  Türkiye Güreş Federasyonu  Mersin İl Temsilcisi  Metin Ercan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile mahalle muhtarları katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve şehitler için Kuran-ı Kerim'in okunmasının ardından başlayan müsabakalar öncesinde konuşan Başkan Tuna, bu yıl dördüncüsünü düzenledikleri karakucak güreşleri ile ata sporu güreşi genç nesillere sevdirmek ve Türk sporuna yetenekli sporcular yetiştirmek olduğunu söyledi. Katılımlarından dolayı tüm davetlilere ve sporculara teşekkür eden Tuna, Ağustos ayının zaferler ayı olduğuna dikkat çekerek, özel gün ve haftalarda düzenledikleri bu etkinlikler ile özellikle çocuklarda milli reflekslerin dik ve diri olması için gayret gösterdiklerine vurgu yaptı. Tuna, " Soğucak Mahallemizdeki güreş alanımızda bu yıl karakucak güreşlerimizin dördüncüsünü düzenliyoruz. Revize ederek yenilediğimiz bu güreş alanımızda amacımız özellikle çocuklarımıza ata sporu güreşi sevdirmek ve Türk sporuna yeni yetenekler yetiştirmektir. Minikler ve yıldızlar kategorilerinde gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimizde  Türkiye'de ses getiren bir organizasyon haline geldi. Etkinliğimizin yapılmasında emeği geçen  Türkiye Güreş Federasyonu  Mersin İl Temsilcisi Sayın  Metin Ercan Hocamıza ve hakemlerimize teşekkür ediyorum. Ağustos ayı, 1071'de  Sultan Alparslan'ın Anadolu'yu Türk yurdu yaptığı günden beri Zaferler ayıdır. Tarihe baktığımızda 51 tane zafer kazanmışız. Kalabalıkları millet yapan değerlerimiz; dinimiz, dilimiz, bayrağımız, tarih şuurumuz, milli kültürümüz, maneviyatımız ve misak-i milli sınırlar içerisinde çizilmiş ve her noktası şehit kanıyla bezenmiş vatan toprağımız. Bu değerlerimiz, ortak paydalarımızdır. Bu etkinliklerimizle; bu ortak paydadan hem milli kültürümüzü hem de tarih şuurumuzu öne çıkartmaya gayret ediyoruz.30 Ağustos'u oluşturan kahramanlarımız başta Ulu Önderimiz Gazi  Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hakkın rahmetine kavuşan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum" dedi.

Konuşmaların ardından minikler ve yıldızlar kategorilerinde mücadele eden sporcuların yanı sıra sporda engelin olmadığını gösteren  Türkiye  Beyaz Ay Derneği  Mersin Şubesi'nin özel sporcuları da er meydanına çıkarak, hünerlerini sergiledi. Tuna'nın madalyalarını takdim ettiği özel sporcuların gözlerindeki sevinç ve mutluluk ise görülmeye değerdi. Müsabakanın sonunda dereceye girenlere Tuna ve protokol üyeleri tarafından kupa, madalya ve para ödülü verildi.  Türkiye Güreş Federasyonu  Mersin İl Temsilcisi  Metin Ercan da spora ve sporcuya sunduğu desteklerinden dolayı Tuna'ya federasyon adına teşekkür ederek, bir plaket takdim etti. - MERSİN
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı Almanya'da Türklerin Yoğun Olduğu Köln Kentine Ermeni Anıtı Dikildi
FETÖ Elebaşı Gülen, Açık Açık Söylemiş: Naim Süleymanoğlu'nu Hiç Sevmem