Aracına saldırdıkları kadına trafikte dehşeti yaşattılar: Şikayetçi olursan öldürürüz - Son Dakika

Aracına saldırdıkları kadına trafikte dehşeti yaşattılar: Şikayetçi olursan öldürürüz

31.08.2020 09:38

İstanbul'da trafikte başka bir aracın makaslı taciziyle karşılaşan kadın, onları atlattığını düşünerek kırmızı ışıkta durdu. Bir anda, aracına tekmelerle saldırıldığını gören kadın neye uğradığını şaşırdı. Tehdit edilen kadının, polis çağıracağını söylemesi üzerine saldırganlar olay yerinden kaçtı.

İstanbul Üsküdar'da sabahın erken saatlerinde yaşanan olay bu kadarına da pes dedirtti. İş için sabah saatlerinde trafikte seyir halinde olan Neslihan Ç. (30) adlı sürücü, şoför ile birlikte iki kişinin daha bulunduğu otomobil tarafından iddiaya göre yol boyunca taciz edildi. Trafiği tehlikeye düşürerek seyir halinde olan otomobil, kadın sürücünün otomobilini defalarca sıkıştırdı. Trafik ışığında durduklarında ise kadın sürücüye küfür ve hakaretler ederek otomobile saldıran iki kişi daha sonra olay yerinden hızla uzaklaştı. Yaşananları korku dolu gözlerle anlatan Neslihan Ç. saldırganlardan şikayetçi oldu.

ARACA TEKMELERLE SALDIRDILAR

Trafikte seyir halindeyken uzun bir süre bir başka otomobilin tacizine uğradığını iddia eden inşaat mühendisi Neslihan Ç., Üsküdar, Nuhkuyusu Caddesi'ne geldiğinde kırmızı ışıkta durdu. Seyir halindeyken sürekli trafiği tehlikeye düşüren ve kendisini sıkıştırarak taciz ettiğini ifade eden otomobilden kurtulduğunu düşünen kadın sürücü bir anda otomobilinde yumrukları ve tekmeleri gördü.

HAKARETLER DUYMAYA BAŞLADI

Yaşadığı durumun karşısında şoka giren kadın sürücü kendisine hakaretler yağdırıp küfür ettiğini söylediği erkek şahıstan korunmak için otomobilini kilitlemeye çalıştı. O anları cep telefonu ile görüntüleyen kadının korku ve endişeyle bağırdığı görülürken çevredeki esnafların gelmesi üzerine birisi sürücü iki kişi otomobille hızla uzaklaştı. Polisi çağıracağını söylediği an ise arabayı kadının üzerine süren sürücüyü durdurmak isteyen Neslihan Ç. uzun süre 'Polis gelecek bekle' demesine rağmen iki kişi hızla gözden kayboldu.

"ŞİKAYETÇİ OLURSAN SENİ ÖLDÜRÜRÜZ"

Yaşadığı olayın etkisini hala üstünden atamayan Neslihan Ç. olaydan bir gün sonra Kartal Anadolu Adliye Sarayı'na gelerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Konuşurken sesi titreyen ve gözleri dolan kadın, saldırganların araca binip uzaklaşmadan önce 'Şikayetçi olursan seni öldürürüz' dediklerini de ifade etti.

MAKAS ATIP TACİZ ETMİŞ

O anları cep telefonu kamerasıyla çok kısa kaydedebilen Neslihan Ç., "Otobanda giderken sol şeridimdeki araç, önümüze hızlı şekilde makas atmaya çalıştı. Aradaki mesafe çok kısa olduğu için benim can sağlığımı tehlikeye attı. Sonra öndeki araçlara da aynı şeyi yaptı ve sonra bir şekilde biz yine o araçla bir araya geldik ve onun makasına tekrar maruz kaldım. Bir şekilde böyle devam etti sonra beni aracıyla taciz etmeye başladı. Avrasya Tüneli'ndeki polislerin oraya gitme fikri oluştu ben de sonra tünelde kimse yoktur diyerek kendimi Zeynep Kamil'in oradaki ışıkların olduğu bölgeye attım. Orada insanlar var sonuç olarak. Trafikte kırmızı ışıkta durduğumda aracı atlattığımı düşündüm ama sonra birden sol aynama bir yumruk geldi. Küfür etmeye başladı, tekmeler attı, yumrukladı. Eliyle camı yumrukladı bir şekilde darba uğradım. O anki panikle aracı kapamaya çalışıyorum o düğmeye kaç defa bastığımı hatırlamıyorum. Şu an bile hatta o anı tekrar yaşadım. Elim ayağım titredi, araçtan inemedim ilk başta oradaki esnaf geldi. Onlar yaklaşınca adama adam uzaklaştı. O uzaklaşınca ben inebildim ve çığlık çığlığa bağırdım. Telefonumla video çekmeye başladım" sözlerine yer verdi.

'POLİS ÇAĞIRIRSAN KÖTÜ OLUR'

Korku dolu anları anlatırken duygularına hakim olmakta zorlanan genç kadın, sözlerine şu ifadelerle devam etti: "Tehdit de etti beni, ben videoyu çektikten sonra polisi çağıracağımı söyledim ve araçlarının önünde durdum. O da polisi çağırırsan şöyle şöyle bir şeyler olur dedi. Ben aracın önünde durdum, polis lafını duyunca beni darp eden şahıs aracına bindi ve aracı üzerime sürdüler. Asıl bu tüylerimi diken diken eden nokta oldu. Çünkü ben araçtayken vurduğunda araç beni koruyor ama orada benim hiç bir güvencem yok. Orada benim üzerime aracı sürdü. Ben geri adım atmasaydım beni ezecekti. Oradaki beyefendiler beni çekti ve onlar kaçtı ben mağdur oldum".

Yaşadığı olayı adli makamlara taşıyan kadın sürücü trafikte seyir halindeyken kendisine kabusu yaşatan iki erkeğin yakalanıp hukuk önünde cezalarını almalarını istedi.

Aracına saldırdıkları kadına trafikte dehşeti yaşattılar: Şikayetçi olursan öldürürüz
Aracına saldırdıkları kadına trafikte dehşeti yaşattılar: Şikayetçi olursan öldürürüz

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Aracına saldırdıkları kadına trafikte dehşeti yaşattılar: Şikayetçi olursan öldürürüz - Son Dakika


YORUMLAR (31)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

ABD Senatosu, Biden'ın Dışişleri Bakanlığına aday gösterdiği Antony Blinken'ı onayladı Futbol kulüplerinin yöneticilerini maddi açıdan zorlayacak yasa TBMM'ye geliyor Biden yönetimi, Filistin'e yardımları yeniden başlatacak Son Dakika: Türkiye'de 26 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 134 kişi vefat etti, 7 bin 103 yeni vaka tespit edildi 65 yaşındaki adam evlenme vaadiyle 35 bin TL dolandırıldı Selahattin Demirtaş, kendisini ve muhalefeti eleştirdi Sakarya, Düzce ve Eşkişehir'de duyulan sesin sonik patlama olduğu ortaya çıktı Ordu'da rüzgarın etkisiyle büyüyen korkunç yangında üreticinin tüm birikimi kül oldu