TRT'nin Ulus Yerleşkesi ve Digitürk Binasını İşgal Girişimi Davası - Son Dakika

TRT'nin Ulus Yerleşkesi ve Digitürk Binasını İşgal Girişimi Davası

21.06.2017 21:49
TRT'nin Ulus Yerleşkesi ve Digitürk Binasını İşgal Girişimi Davası, System.String[]

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde, Vodafone Arena Stadı ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirip TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk binasını işgal ederek ele geçirmeye çalıştıkları iddiasıyla 58'i tutuklu 96 sanığın...

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde, Vodafone Arena Stadı ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirip TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk binasını işgal ederek ele geçirmeye çalıştıkları iddiasıyla 58'i tutuklu 96 sanığın yargılandığı davada, bir sanığın tahliyesine karar verildi.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki binada yer alan salonda İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmada, sanık ve müşteki avukatlarının talepleri alındı.

Duruşma Başsavcısı Mehmet Ayhan, sanıklar yönünden mevcut delil durumu ve kuvvetli suç şüphesini gösteren bulguların yer aldığını belirterek tutuklu sanıkların bu hallerinin devamını istedi.

Talepleri değerlendiren mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Mehmet Rauf Çağlar'ın tahliyesine, diğer sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Heyet, Silivri'de görülmesinin devamına karar vererek, duruşmayı 26 Eylül'e erteledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TRT'nin Ulus Yerleşkesi ve Digitürk Binasını İşgal Girişimi Davası - Son Dakika


Son Dakika

Premier Lig ekibi West Bromwich, Okay Yokuşlu'yu kadrosunda görmek istiyor Almanya'da Pfizer-Biontech aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti 18 yaşındaki Müslüman gence kargoyla İncil gönderildi, aile şaşkına döndü: Sen mi sipariş verdin? Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar'dan Dilek Özçelik açıklaması: İçim rahat, dünyanın en mutlu 100 insanından biriyim Zenit'in Mesut Özil sorusuna yanıtı olay yarattı: G.Saray'a gitmeliydi, daha büyük bir kulüp Cinsel organında çıkan sivilcenin 'gazlı gangrene' dönüşmesi nedeniyle ölümden döndü Son dakika! AKOM'dan İstanbul için kar uyarısı: Yağış ilerleyen saatlerde yer yer kuvvetli şekilde etkili olacak Hesabına gelen para genç yazılımcının kabusu oldu! Evden çıkmaya korkar hale geldi