Trump'ın en yakınındaki isim itiraf etti: Trump, Erdoğan'a hayran - Son Dakika

Trump'ın en yakınındaki isim itiraf etti: Trump, Erdoğan'a hayran

29 gün önce

Washington Post muhabirleri Çok İstikrarlı Bir Dahi isimli kitapta, ABD Başkanı Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hayran olduğunu yazdı. Muhabirler, iddialarına kaynak olarak Trump'ın ismini vermek istemeyen yardımcılarından birini işaret etti.

ABD'nin en çok okunan gazetelerinden biri olan Washington Post muhabirleri Carol Leoning ve Philip Rucker'ın kaleme aldığı 'A Very Stable Genius' (Çok İstikrarlı Bir Dahi) adlı kitap, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hayranlık duyduğunu ortaya çıkardı. Kitaba göre Trump, Suriye'den çekilme kararını Erdoğan'la konuşmasının ardından aldı.

Carol Leoning ve Philip Rucker'ın 21 Ocak'ta piyasaya sürülen kitabında, Trump'ın Erdoğan hakkındaki düşüncelerine ilişkin önemli tespitlere yer verildi.

Kitapta, "Trump, uzun süredir Erdoğan'a hayranlık duyuyor. Trump'ı özellikle Erdoğan'ın sert siyasi mizacı ve rakiplerini kolayca alt etmesi etkiliyor" denildi.

"TRUMP, ERDOĞAN'IN SESİNDEN HOŞLANIYOR"

Kitap için açıklamalarda bulunan Trump'ın adı gizli tutulan yardımcılarından biri, "Toplumun kendisine ve diğer siyasilere nasıl yaklaştığına son derece dikkat eden Trump, Erdoğan'ın 'derin ve emredici' sesinden hoşlanıyor. Onun sesinde güçlü ve ürpertici bir şey var" dedi.

"TRUMP, SURİYE'DEN ÇEKİLME KARARINI ERDOĞAN'LA KONUŞTUKTAN SONRA ALDI"

Leoning ve Rucker, daha önce basına yansıdığı gibi, Trump'ın ABD askerlerini Suriye'den çekme kararını 14 Aralık 2018'de Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinden sonra aldığını belirtti.

Bu kararın ABD yönetimindeki üst düzey isimler için beklenmedik gelişme olduğunu kaydeden Leoning ve Rucker, "Suriye'den çekilmeye kararlılıkla karşı çıkan dönemin Savunma Bakanı James Mattis, Trump'ın bu adımını destekler biçimde bir basın açıklaması yapmayı reddetti" ifadelerini kullandı.

Trump'ın en yakınındaki isim itiraf etti: Trump, Erdoğan'a hayran
Haber Yayın Tarihi: 24.01.2020 03:53 Son Dakika

FETÖ'cü Hakan Şükür'den 9 yıl sonra gelen itiraf: Siyasete girmeyi hiç istemedim, pişmanım
Atakan Kayalar'ın "Enes Batur benim en büyük hayranım" dediği videosu ortaya çıktı Koronavirüs için umut olan Türk profesör İbrahim Benter çalışmalarını anlattı: Zararı önleyeceğiz