Son Dakika Haberleri: Trump'tan İran'a Tehdit: Savaşmak İstiyorsa Sonu Olur
BBC

Trump'tan İran'a Tehdit: Savaşmak İstiyorsa Sonu Olur

27 gün önce

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "İran savaşmak istiyorsa bu resmen İran'ın sonu olur." dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Yeşil Bölge'ye yapılan saldırının ardında Twitter'dan yaptığı açıklamada İran'ı tehdit ederek "Savaşmak istiyorsa bu resmen sonu olur. Bir daha ABD'yi tehdit etmeye kalkma" ifadesini kullandı. Trump,

Donald Trump, Irak'ın başkenti Bağdat'ta ABD Büyükelçiliği'nin de yer aldığı yüksek korumalı Yeşil Bölge'ye bir füzenin fırlatılmasının ardından tweet attı.

TRUMP: ABD'Yİ ASLA TEHDİT ETMEYİN

Twitter gerilimi yeniden tırmandıracak bir masaj yayınlayan Trump, "İran savaşmak istiyorsa, bu İran'ın resmi sonu olur. ABD'yi bir daha asla tehdit etmeyin" ifadelerini kullandı.

Trump'ın attığı tweet;

TANSİYON DÜŞMÜŞTÜ

ABD'nin Basra Körfezi'ne savaş gemisi konumlandırmasının ardından İran'ın "Vururuz" yanıtı sonrası yükselen tansiyon, her iki ülkeden sükunet çağrı ve mesajları ile düşmüştü.

Trump'tan İran'a Tehdit: Savaşmak İstiyorsa Sonu Olur
BBC
Haber Yayın Tarihi : 20.05.2019 04:09 İstanbul'un göbeğinde dehşet! Sokakta yürüyen gencin suratına tiner attılar Erdoğan, "Hepsini yıkın" demişti, turizm cennetinde yıkım yeniden başladı Tarihi yayına saatler kala Küçükkaya'dan ilginç açıklama: Yapamazsam kınarsınız