Son Dakika Haberleri: Turgut Özal'ın Oğlu Ahmet Özal, Naim Süleymanoğlu'nun Kaçışını Anlattı: Ajanlar Savaşıydı

Turgut Özal'ın Oğlu Ahmet Özal, Naim Süleymanoğlu'nun Kaçışını Anlattı: Ajanlar Savaşıydı

4 ay önce

Türkiye'nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Naim Süleymanoğlu'nun cenazesinde efsanenin Türkiye'ye getirilişini anlattı: Adeta ajanlar savaşıydı.

 Ahmet Özal, tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında hayatını kaybeden, yüzyılın sporcusu olarak nitelendirilen olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun Fatih Camisi'ndeki cenaze törenine katıldı.Burada gazetecilere açıklama yapan Özal, başsağlığı dileyerek, "Naim kardeşimiz rahmetli babamın manevi oğluydu, ben de onun manevi ağabeyi oluyorum. İlk geldiği günü hatırlıyorum, pırıl pırıl bir insandı, hiçbir zaman kimseyi, Türkiye'yi üzmedi." diye konuştu.

'PIRIL PIRIL BİR İNSANDI'

Dünyada hala onun kırdığı rekorun kırılamadığını, bundan sonra da kimsenin bu rekoru kıracağını düşünmediğini ifade eden Özal, "Pırıl pırıl bir insandı, milletimizin, Türkiye'nin başı sağ olsun" dedi.Özal, basın mensuplarının Naim Süleymanoğlu'nun 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın girişimiyle Türkiye'ye getirilişine ilişkin sorusu üzerine, şunları kaydetti:

'ADETA AJANLAR SAVAŞIYDI'

"İltica etmek istediği bilgisi babama geldi. Bunun üzerine biz de MİT mensupları ile beraber, tabi onlar o zaman Bulgar ajanları da Naim'in peşindeydi. Bizimkiler daha akıllı çıktı, çeşitli şekillerde yollarını kaybettirerek ondan sonra Başbakanlık uçağıyla direkt Ankara'ya getirildi. Bir casusluk filmi olabilir bu, ajanlar savaşı diyelim."

O dönemde Süleymanoğlu'nun olimpiyatlara katılabilmesi için Bulgaristan Federasyonundan onay alması gerektiğini anlatan Özal, bunun üzerine merhum babasının televizyonda bir açıklama yaparak, "Bulgar Federasyonuna bir milyon dolar rüşvet verdim." dediğini hatırlattı.'TÜRKİYE'NİN TANITIMINI YAPTI'

Ahmet Özal, Naim Süleymanoğlu'nun daha sonra Türkiye'nin gururunu kabarttığını dile getirerek, "Türkiye'nin hiç olamayacak bir tanıtım ve reklamını yaptı. Allah rahmet eylesin." değerlendirmesinde bulundu.

Milli Haltercimiz Naim Süleymanoğlu'yla İlgili En Komik Hikaye: Kardeşim Biz P.zevenk miyiz?
Ezeli Rakip Yunan Leonidis, Tabutunu Öperek Naim Süleymanoğlu'na Veda Etti
Naim Süleymanoğlu, Üç Yıl Önce İtiraf Etmişti: Gizlediğim 4 Çocuğum Var


YORUMLAR


Süpermarkette Cinsel İlişki Skandalının Kahramanı Konuştu: Bu Delilikti, Ülkeyi Terk Etmek İstiyorum Arabada İlişkiye Giren Çift Egzoz Gazından Zehirlenerek Hayatını Kaybetti

Kabız Olan Eşinin Makatına Hortum Sokup İyileştirmek İsterken Öldürdü