Türk Bayrağı Olmadan Dışarı Çıkamıyorlar" - Son Dakika

Türk Bayrağı Olmadan Dışarı Çıkamıyorlar"

07.03.2018 17:01
Türk Bayrağı Olmadan Dışarı Çıkamıyorlar

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, geçtiğimiz hafta Afganistan’da NATO ile BM’ye ait tesislere gittiklerinde bütün dünya ülkelerinin araçlarının üzerinde Türk bayrağı bulunduğunu, bunun nedenini sorduğunda da ’başka türlü dışarı çıkamıyorlar’ cevabını aldığını söyledi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, geçtiğimiz hafta Afganistan'da NATO ile BM'ye ait tesislere gittiklerinde bütün dünya ülkelerinin araçlarının üzerinde Türk bayrağı bulunduğunu, bunun nedenini sorduğunda da 'başka türlü dışarı çıkamıyorlar' cevabını aldığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile geçtiğimiz 26 Şubat'ta FETÖ okullarının devredilmesi anlaşmasına ilişkin törene katılmak için gittikleri Afganistan'da karşılaştıkları durumun nedenini yetkililere sorduklarını belirten Bakan Yardımcısı Erdem, "Bütün dünya ülkeleri orada ve her birinin arabasının üzerinde Türk bayrağı var. 'Niye böyle?' dediğimizde 'başka türlü dışarı çıkamıyorlar' diyorlar. Hani o Türkiye'nin karşılıksız yardım anlayışı ve insanlık adına yaptığı adımları çok değerli buluyorum" dedi.

Bir dizi programlara katılmak üzere geldiği Amasya'da AK Parti Amasya İl Başkanlığını ziyaret eden Orhan Erdem, "Şu anda Türkiye'nin geldiği noktayı anlamak için yurt dışına çıkmak lazım. Yurt dışına gidince fark ediyorsunuz" diye konuştu.

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Erdem'e ziyareti anısına hediye verdi. - AMASYA

Türk Bayrağı Olmadan Dışarı Çıkamıyorlar
Türk Bayrağı Olmadan Dışarı Çıkamıyorlar
Türk Bayrağı Olmadan Dışarı Çıkamıyorlar

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Türk Bayrağı Olmadan Dışarı Çıkamıyorlar' - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor galibiyetinin ardından şampiyonluk şarkıları söyledi Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı