Türk Büyükelçiliğine Saldırıyı Aşırı Sağcı Grup Üstlendi - Son Dakika

Türk Büyükelçiliğine Saldırıyı Aşırı Sağcı Grup Üstlendi

22.03.2017 23:01
Türk Büyükelçiliğine Saldırıyı Aşırı Sağcı Grup Üstlendi

Avusturya'nın başkenti Viyana'da, Türk Büyükelçiliğinin çatısına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan pankart asılmasıyla ilgili olayı aşırı sağcı bir grup üstlendi.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da, Türk Büyükelçiliğinin çatısına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan pankart asılmasıyla ilgili olayı aşırı sağcı bir grup üstlendi. Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, bugün yerel saatle 14.06'da Viyana'daki Türk Büyükelçiliği'nin çatısına yan binanın çatısından atlamak suretiyle geçen ve iki kişi oldukları tahmin edilen şüpheliler, üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan sözler içeren bir pankartı binanın çatısına astı. Zanlılar, olayın anında fark edilmesi üzerine kaçtı.

Söz konusu kişilerin olayı önceden planladıkları, bahse konu yasa dışı eylem sırasında binanın karşı kaldırımında bulunan bir gazetecinin asılan pankartı görüntülemek için hazır bulunduğu ve fotoğraflarını çektiğinin tespit edildiği öğrenildi.

Saldırganların astığı pankart, yetkililer tarafından derhal kaldırıldı. Olayı aşırı sağcı bir grubun üstlendiği, korsan eylemi gerçekleştirenlerin yakalanarak adalete teslim edilmeleri hususunda Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliğinin Avusturya makamlarıyla temas halinde olduğu kaydedildi.

(Onur Emre Durak/İHA)

Türk Büyükelçiliğine Saldırıyı Aşırı Sağcı Grup Üstlendi
Türk Büyükelçiliğine Saldırıyı Aşırı Sağcı Grup Üstlendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE Dışişleri Bakanı Al Nahyan'ı kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE Dışişleri Bakanı Al Nahyan'ı kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Azerbaycan'a gidecek Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Azerbaycan'a gidecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avusturya Başbakanı Nehammer ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avusturya Başbakanı Nehammer ile telefonda görüştü
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Türk Büyükelçiliğine Saldırıyı Aşırı Sağcı Grup Üstlendi - Son Dakika


Advertisement