Sivas Belediyesi'ne Türk Dil Kurumu'ndan 'Türkçe' ödülü - Son Dakika

Sivas Belediyesi'ne Türk Dil Kurumu'ndan 'Türkçe' ödülü

23.09.2020 15:24
Sivas Belediyesi'ne Türk Dil Kurumu'ndan 'Türkçe' ödülü, System.String[]

SİVAS Belediyesi, bünyesinde bulunan kuruluşlarda Türkçe isimler kullandığı için Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından ödüllendirildi.

SİVAS Belediyesi, bünyesinde bulunan kuruluşlarda Türkçe isimler kullandığı için Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından ödüllendirildi. Türk Dil Kurumu adına Prof. Dr. Recep Toparlı tarafından Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'e çakmalık takdim edildi.

Ziyarette konuşan Pnof.Dr. Toparlı, Sivas Belediyesi Türkçe'ye gerçekten sahip çıkıyor. Kent Meydanındaki 'kafe'yi 'çay evi' yaparak, 'restoran'ı 'yemek evi' yaparak büyük hizmet verdiniz. Bizim amacımız gençlerin bu kelimeleri öğrenmeleri ve yabancı kelimelerin dilimize girmelerine karşı duyarsız kalmamaları. Bundan dolayı Türk Dil Kurumu belediyemize bu ödülü taktim etti. Kurum başkanımızın selamlarını iletiyorum, bu ödülü başkanımıza sunmaktan mutluyum dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, Dil bir toplumun en önemli unsurudur. Toplumların, milletlerin var olması açısından dilimiz çok önemlidir. Biz de bu konuda çok değerli hocamızın tavsiyeleri doğrultusunda dilimize sahip çıkma, şehrimizde şehir kültürünü oluşturma adına gereken çalışmaları birlikte yapıyoruz. Günümüzde proje denince akla inşaat geliyor ama biz inanıyoruz ki; kültür alanında, sosyal alanda yapılacak projeler, faaliyetler toplumların ve milletlerin geleceği açısından çok çok daha önemli. Her proje büyük paralar harcanarak yapılmıyor. Para harcanmadan dahi toplumun geleceğine yön vererek, yeni nesillere kültürümüzü doğru aktaracak çalışmalarda yapılabiliyor ifadesini kullandı.


Sivas Belediyesi'ne Türk Dil Kurumu'ndan 'Türkçe' ödülü
Sivas Belediyesi'ne Türk Dil Kurumu'ndan 'Türkçe' ödülü

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sivas Belediyesi'ne Türk Dil Kurumu'ndan 'Türkçe' ödülü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti Son Dakika: Galatasaray, Halil Dervişoğlu'nu sezon sonuna kadar kiraladı Siyah mayosuyla poz veren 66'lık model yıllara teslim olmadığını kanıtladı Saadet, AK Parti ile ittifak yapar mı? Karamollaoğlu'nun 3 şartı işi çıkmaza sokabilir Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kayıpmaz: Mart ayını beklemekte fayda var Caddebostan Sahili'nde kırmızı yosunlar, lodos nedeniyle kıyıya vurdu FETÖ'cü Enes Kanter'in Rockefeller'ın torunu Ariana ile ilişki yaşadığı ortaya çıktı Sapık komşusunun tacizlerine dayanamayan iki çocuk annesi kadın kendisini astı