Türkiye Voleyboldaki Olimpiyat Elemeleri Kurasından Memnun - Son Dakika

Türkiye Voleyboldaki Olimpiyat Elemeleri Kurasından Memnun

15.01.2012 14:44
Türkiye Voleyboldaki Olimpiyat Elemeleri Kurasından Memnun

Türkiye VOLEYBOL FEDERASYONU BAŞKANI EROL ÜNAL KARABIYIK.

Türkiye VOLEYBOL FEDERASYONU BAŞKANI EROL ÜNAL KARABIYIK: "KURANIN İYİ OLDUĞUNU SÖYLEMEK MÜMKÜN"

"BU KEZ OLİMPİYATLARA GİDELİM İSTİYORUZ"

Voleybolda 2012 Londra Olimpiyat Oyunları Avrupa Elemeleri kura çekimi Ankara'da yapıldı. Türkiye, A Grubu'nda Almanya, Bulgaristan ve Hırvatistan ile eşleşti.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından Limak Ambassadore Otel'de yapılan kura çekimine, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Asbaşkanı Jan Hronek, CEV Organizasyon Komitesi Üyesi Willy Bruninx, TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık ile federasyon yetkilileri katıldı.1-6 Mayıs tarihleri arasında Ankara'da TVF Başkent Voleybol Salonu'nda yapılacak elemelerin kura çekimi sonrasında Türkiye, A Grubu'nda Almanya,Bulgaristan ve Hırvatistan ile eşleşti. B Grubu'nda ise Sırbistan, Polonya, Rusya ve Hollanda yer aldı. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık Kurayı değerlendirdi. Karabıyık: "Kura Grup itibari ile iyi bir kura olduğunu söylemek mümkün. Ancak 8 takımın katılacağı bir turnuva ve buradan sadece bir takım olimpiyatlara gidecek. Bu şekilde düşündüğümüzde kuranın pek önemli olmadığını düşünüyorum. Olimpiyatlara gidecekseniz eryada geç çok güçlü rakiplerinizle karşılaşacaksınız. Başlangıçı bu şekilde yapmak iyi olarak düşünülebilir. Ama ben bu tür turnuvalarda kurayı pek önemsemiyorum. Sunuç olarak önünüzdeki hedefleri bir bir aşmak zorundasınız. Bu kez olimpiyatlara gidelim istiyoruz. İnşallah turnuva sürecinde performansımız en üst düzeyde olur,"dedi.

Başken Voleybol Salonunda Oynanacak olan Eleme karşılaşmalarının maç programı ve saatleri şöyle:

01-05-2012: 13: 30 CRO-GER

16: 00 POL-NED

18: 30 TUR-BUL

02-05-2012: 13: 30 NED-SRB

16: 00 RUS-POL

18: 30 TUR-CRO

03-05-2012: 13: 30 SRB-RUS

16: 00 BUL-CRO

18: 30 GER-TUR

04-05-2012: 13: 30 SRB-POL,

16: 00 GER-BUL

18: 30 NED-RUS

Kaynak: DHA
Rekabet Kurumu, hızlı tüketim malları perakendeciliği sektörüne ilişkin nihai raporunu tamamladı Rekabet Kurumu, hızlı tüketim malları perakendeciliği sektörüne ilişkin nihai raporunu tamamladı ABD'de ele geçirilip Antalya'ya getirilen 12 tarihi eser, tanıtıldı ABD'de ele geçirilip Antalya'ya getirilen 12 tarihi eser, tanıtıldı Hazine ve Maliye Bakanlığı dış borç stoku verilerini açıkladı Hazine ve Maliye Bakanlığı dış borç stoku verilerini açıkladı

Son Dakika Güncel Türkiye Voleyboldaki Olimpiyat Elemeleri Kurasından Memnun - Son Dakika


Advertisement