Türkmen Cephesi Başkanı Salihi'yi Kabul Etti - Son Dakika

Türkmen Cephesi Başkanı Salihi'yi Kabul Etti

03.04.2017 23:51
Türkmen Cephesi Başkanı Salihi'yi Kabul Etti

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşat Salihi'yi kabul etti.

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşat Salihi'yi kabul etti. Başbakan Binali Yıldırım, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi'yi kabul etti. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre görüşmede Başbakan Yıldırım, Kerkük'e ilişkin emrivakilerin arttığı, sözde bağımsızlık referandumları yapılabileceği yönünde kabul edilemez açıklamaların yapıldığı bu kritik dönemde bölgedeki Türkmenlerin yanında yer almaya kararlılıkla devam edileceğini, Iraklı Türkmenlerden de mezhep farkı gözetmeden kendi aralarında dayanışma içerisinde olmalarını ve bölgedeki oldubittilere karşı ortak bir duruş sergilemelerini beklediklerini vurguladı.

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Salihi'nin de Türkiye'nin Iraklı Türkmenlere daimi desteği için teşekkür ettiği ve aradaki eşgüdüm ve işbirliğinin önümüzdeki dönemde de artarak devam edeceğini belirttiği kaydedildi.

(Onur Emre Durak/İHA)

Türkmen Cephesi Başkanı Salihi'yi Kabul Etti
Türkmen Cephesi Başkanı Salihi'yi Kabul Etti

Kerkük'te düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 11 kişi yakalandı Kerkük'te düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 11 kişi yakalandı Kerkük'te terör örgütü DEAŞ'a ait 3 sığınak imha edildi Kerkük'te terör örgütü DEAŞ'a ait 3 sığınak imha edildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Türkmen Cephesi Başkanı Salihi'yi Kabul Etti - Son Dakika


Advertisement