TÜSİAD'IN KONFERANSINDA ÇEVİRİ KRİZİ - Son Dakika

TÜSİAD'IN KONFERANSINDA ÇEVİRİ KRİZİ

10.12.2019 11:34
TÜSİAD'IN KONFERANSINDA ÇEVİRİ KRİZİ, System.String[]

ALMANYA ESKİ CUMHURBAŞKANINDAN "İNGİLİZCE" KONUŞMASI İSTENİNCE KÜRSÜDEN İNDİHaber-Kamera: İdris TİFTİKCİ - İstanbul DHA - TÜSİAD'ın konferansına davet edilen Eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, çevirmen olmadığı için Almanca yerine İngilizce konuşması istenince kürsüden indi.

ALMANYA ESKİ CUMHURBAŞKANINDAN "İNGİLİZCE" KONUŞMASI İSTENİNCE KÜRSÜDEN İNDİ

Haber-Kamera: İdris TİFTİKCİ - İstanbul DHA - TÜSİAD'ın konferansına davet edilen Eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, çevirmen olmadığı için Almanca yerine İngilizce konuşması istenince kürsüden indi.

TÜSİAD'ın İstanbul'da düzenlediği "Çin'i Anlamak Çin ile İş Yapmak" başlıklı konferansa Eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff da katıldı.  Wulff konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Almanca konuşmasına başlayan Christian Wulff'un yanına kısa süre sonra görevli kadın geldi. Görevli kadın, Wulff'a Almanca çeviri imkanı olmadığını belirterek İngilizce konuşmasını istedi. Wulff,  "Umuyorum ki gelecek yıl Almanya-Türkçe çevirmen ile konuşma yapabilirim" dedi. "Benim bu konuşmayı İngilizce yapmam mümkün değil" diyen Christian Wulff,  "Burada Almanca-Türkçe ve Türkçe-İngilizce çeviri hizmeti yapılacaktı. Ben de şimdi bir sonraki tartışmaya bensiz devam etmenizi teklif ediyorum" diyerek kürsüden indi.

Görüntü Dökümü:

--------------

-Wulff'u kürsüye çıkması-Konuşmaya başlaması-Görevlinin gelmesi-Wulff'un kürsüden inmesi

-Detaylar


- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel TÜSİAD'IN KONFERANSINDA ÇEVİRİ KRİZİ - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı