Son Dakika Haberleri: Twitter'ın Patronu: 10 Yıl Sonra Tek Para Birimi Bitcoin Olacak

Twitter'ın Patronu: 10 Yıl Sonra Tek Para Birimi Bitcoin Olacak

2 yıl önce

Twitter'ın kurucu CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin'in önümüzdeki 10 yıl içerisinde dünyanın tek para birimine dönüşeceğine inandığını belirtti.

Twitter'ın Patronu: 10 Yıl Sonra Tek Para Birimi Bitcoin Olacak, System.String[]

Bugüne kadar kripto paralara karşı sert ve mesafeli bir yaklaşım sergileyen Jack Dorsey, Bitcoin'in günümüzde yaşadığı problemleri aşarak yaygın bir para birimine dönüşmesinin muhtemel olduğunu söyledi.

"İNTERNETTE TEK BİR PARA BİRİMİ KULLANILACAK"

Londra merkezli The Times Gazetesi'ne konuşan Twitter ve Square CEO'su Dorsey, gelecekte dünyanın ve internetin tek bir para birimi kullanmaya başlayacağını söyledi ve "Şahsen ben bunun Bitcoin olacağına inanıyorum." dedi.

Dorsey'ye göre dünyanın tek para birimi kullanacağı zamanları görmek için en az 10 yıl beklememiz gerekecek.

"HENÜZ VERİMLİ BİR PARA BİRİMİ OLACAK KABİLİYETTE DEĞİL"

Bitcoin'in henüz verimli bir para birimi olabilecek kabiliyetlere sahip olmadığına değinen Dorsey, Bitcoin'in yaygınlaşmasının blok zincirinde kat edilecek ilerlemelerden sonra mümkün olacağını belirtti.

Dorsey, günümüzde Bitcoin işlemlerinin yavaş ve maliyetli olduğuna dikkat çekti ve yeni blok zinciri teknolojilerinin kripto paraları daha işlevsel hale getirdiğini söyledi.

Twitter'ın Patronu: 10 Yıl Sonra Tek Para Birimi Bitcoin Olacak
Haber Yayın Tarihi: 22.03.2018 01:48 O pankartı gören sürücüler kornaya basmadı, gürültü bıçak gibi kesildi
İmamoğlu'nu hedef aldıktan sonra İBB'den çıkarılan Murat Kazanasmaz, Polis Radyosu'nda Genel Koordinatör oldu Bakan Selçuk'un da katıldığı etkinlikte Belediye başkanına protokolde yer vermediler