Uçan Motorcular Geliyor - Son Dakika

Uçan Motorcular Geliyor

01.06.2012 11:36
Uçan Motorcular Geliyor

Tüm dünyanın ilgiyle izlediği Red Bull X-Fighters'ın 2012 Spor Başkenti İstanbul'da yapılacak gösterisine sayılı gün kaldı.

Tüm dünyanın ilgiyle izlediği Red Bull X-Fighters'ın 2012 Spor Başkenti İstanbul'da yapılacak gösterisine sayılı gün kaldı.

Yedikule Zindanları, 16 Haziran'da daha önce görülmemiş bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Yalnızca motosiklet tutkunlarının değil; sporu, eğlenceyi ve mücadeleyi seven herkesin ilgisini çeken Red Bull X-Fighters daha önce Mısır Piramitleri; Moskova'daki ünlü Kızıl Meydan ve Madrid'deki Plaza de les Toros arenası gibi ikonik yerlerde düzenlenmişti. Türkiye'de ilk kez düzenlenecek olan uluslar arası organizasyonla 12 seçkin sürücü İstanbul'un güzelliklerini yüz milyonlarca insana ulaştıracak.

Red Bull X-Fighters bugüne kadar Moskova'daki Kızıl Meydan'dan Mısır Piramitleri'ne kadar tarihin önemli dönemlerine tanıklık eden mekanlarda yapıldı. 16 Haziran'da ilk kez iki kıtanın buluştuğu yerde, İstanbul'da düzenlenecek. Sertlik ve cesaretin sınırlarının zorlandığı Red Bull X-Fighters, tarihin en ürkütücü hapishanelerden biri olarak gösterilen Yedikule Zindanları'nda düzenlenecek.

11. yılına 4 kıtada 6 durakla giren yarışmada, FMX sürücüleri daha önce bu organizasyona ev sahipliği yapmış olan Dubai, Madrid ve Sydney'de büyük kalabalıklar önünde şampiyonluk puanları kazanmak için mücadele edecekler. Ayrıca yeni mekanlar Glen Helen, İstanbul ve Münih'te motosikletlerini tüyleri diken diken eden parkurlarda uçuşa geçirecekler. Geçen sene toplam 230.000 kişilik seyirci topluluğunun önünde Amerikalı Nate Adams'tan şampiyonluğu kapan İspanyol Dany Torres bu sene unvanını korumaya

çalışacak. - İSTANBUL

Aile Hekimleri Bir Kez Daha İş Bıraktı Aile Hekimleri Bir Kez Daha İş Bıraktı Ali Mahir Başarır: İstanbul Havalimanı'nı İşleten Cengiz ve Kalyon Holdingler, Devlete Olan Yükümlülüğünü Yerine Getirmiyor Ali Mahir Başarır: İstanbul Havalimanı'nı İşleten Cengiz ve Kalyon Holdingler, Devlete Olan Yükümlülüğünü Yerine Getirmiyor İstanbul turizmde Avrupa destinasyonlarını geçti İstanbul turizmde Avrupa destinasyonlarını geçti
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Uçan Motorcular Geliyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement