Son Dakika Haberleri: Putin'in İHA Saldırısı Konusunda Hedefe Koyduğu Ukrayna: Saldırıyla İlişkimiz Yok

Putin'in İHA Saldırısı Konusunda Hedefe Koyduğu Ukrayna: Saldırıyla İlişkimiz Yok

6 gün önce

Ukrayna Savunma Bakanlığı Sözcüsü, "Rusya'nın Suriye'deki üslerine yapılan saldırıyla ilişkimiz yok" dedi.

 Ukrayna Savunma Bakanlığı Sözcüsü Viktoriya Kişner, "Rusya'nın Suriye'deki üslerine yapılan saldırıyla ilişkimiz yok" dedi. Rusya Genelkurmay Başkanı'nın Suriye'deki üslerine yapılan saldırıya ilişkin Ukrayna'nın izni olduğu açıklamalarına karşılık Ukrayna'dan "ilişkimiz yok" açıklaması geldi.

"SALDIRIYLA İLİŞKİMİZ YOK"

Ukrayna Savunma Bakanlığı Sözcüsü Viktoriya Kişner, Ukrayna'nın saldırıyla bağlantısı olmadığını belirterek, "Rusya'nın Suriye'deki üslerine yapılan saldırıyla ilişkimiz yok. Bu bir sonraki medya saldırısı. Bunu kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Rusya, patlayıcıların Ukrayna'daki Şotkinski kimyasal reaktör fabrikasında üretildiğini açıklamıştı.

"TÜRKİYE'NİN OLAYLA HİÇBİR İLGİSİ YOK"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dün akşam, geçtiğimiz hafta Suriye'deki Rus askeri üslerine yönelik yapılan İHA saldırısına ilişkin açıklama yaptı. Türkiye'nin konuyla hiçbir bağlantısının olmadığını belirten Putin, "Suriye'deki askeri üslerimize yapılan saldırının ardında kimin olduğunu biliyoruz ve bu provokasyonu kimlerin yaptığını da biliyoruz. Eminim ki ne Türk ordusu ne Türkiye hükümetinin bu olayla hiçbir ilgisi yok" ifadelerini kullanmıştı.


İHA'LARIN FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'deki militanların 5 Ocak gecesi Hmeymim ve Tartus üslerine 13 silahlı İHA ile saldırı girişiminde bulunduğunu açıklamış, ardından insansız hava araçlarının (İHA) fotoğraflarını yayınlamış, Rus hava savunma araçlarıyla başarısızlığa uğradığını belirtmişti.Putin, Erdoğan'ı Aradı: İHA Saldırısının Türkiye ile İlgisi YokŞiddetli Kar Yağışı TIR'ları Yarı Yolda Bıraktı Mauricio Isla: Fenerbahçe'nin Juventus'tan Kalır Bir Yanı Yok
ABD'den Küstah Afrin Çağrısı: Türkiye'yi Böyle Bir Adım Atmamaya Çağırıyoruz Abdulkadir Selvi: Türkiye İncirlik'i Kapatmak İçin Amerika'ya Mesaj İletti